Bugun...Antalya İl Başkanı Nuri Cengiz, “Faizi yerine siz bu ülkenin yakasından düşün”

CHP Antalya İl Başkanı Nuri Cengiz, ekonomideki olağanüstü dalgalanmalar üzerine oldukça sert eleştirilerde ve yorumlarda bulundu. Milletin kemer sıkmaktan yeni bir delik açacak yeri kalmadığını ifade eden Başkan Nuri Cengiz, “Millet faizin düşmesini değil; AKP iktidarının bu ülkenin yakasından düşmesini bekliyor” dedi

facebook-paylas
Güncelleme: 25-11-2021 09:28:07 Tarih: 24-11-2021 18:19

Antalya İl Başkanı Nuri Cengiz, “Faizi yerine siz bu ülkenin yakasından düşün”

Cumhuriyet Halk Partisi Antalya İl Başkanı Nuri Cengiz, ekonomide yaşanan olağanüstü dalgalanmalar üzerine oldukça sert eleştirilere yer verdiği bir basın açıklamasında bulundu. AKP hükümetinin ekonomi politikalarını değerlendiren Başkan Nuri Cengiz, Türkiye’yi batmakta olan Titanik adlı gemiye benzeterek AKP’ye bir kez daha “Seçim” çağrısında bulundu. Nuri Cengiz’in açıklamasının tamamında şu ifadeler yer aldı;

“Son dönemde, özellikle sosyal medyada sıkça rastlanan bir benzetme yer almakta. Bilindiği üzere; “Asla batmaz” denilen dönemin en büyük yolcu gemisi Titanik, görünürde kendinden kat kat küçük olan ancak görünmeyen kısmında koskocaman bir buzdağından oluşan kütleye çarpıp sulara gömülmüştü. Titanik batıyor, herkes canını kurtarmak için oradan oraya koşturuyorken; meşhur orkestra, geminin batmakta olduğunu hissettirmemek için şovuna devam ediyor, hatta geminin batmakta olduğunu bildikleri halde son ana kadar kendileri dahi bu batışı hissetmiyorlardı…

Verilen örnekte neyin neye benzetildiği gayet açık. Bu gibi birçok benzetme ve birbirinden farklı senaryolar da mevcut. Zaten böylesi bir tabloyu ancak kurgulanmış senaryolarda görebilecekken; filmlere konu olabilecek bir dramı en gerçek haliyle yaşamaya mahkum bırakılmaktayız! Böylesi eleştirilere kulak vermek bir yana dursun; çözüm içeren tavsiyelere dahi sağır olan KİBİR ABİDELERİ, bizlere ne yazık ki tarihte, ‘DOĞRU OLMAYAN EKONOMİ YÖNETİM MODELİ’ şeklinde örnek gösterilip, ibret alınacak günleri yaşatmakta!

Başta, “BU ÜLKENİN EKONOMİSİNDEN SORUMLU KİŞİ BENİM, BEN” diye meydanlarda bağıran EKONOMİST Cumhurbaşkanı olmak üzere; AKP’li yetkililer, her gün kameraların karşısına çıkıp açıklamalar yapmaktalar. Onca hazırlık, uzun uzun süren basın toplantıları, SARAYI bir türlü memnun edemeyip bir gece ansızın çıkan kararlarla koltuğundan olan bürokratlar ve tüm bu hamlelerle birlikte durmaksızın artış gösteren döviz kuru…

Hiçbir şey şu sorunun cevabını vermiyor; “CEBİMİZDEKİ 100 LİRA, HİÇ CEPTEN ÇIKMADAN NASIL BİR GÜNDE 75 LİRA OLUR?”
Sokaktaki vatandaş bu sorunun cevabını ararken, SARAYDAN gelen ses; “FAİZLE MÜCADELEMİZİ SÜRDÜRECEĞİZ” şeklinde”

KİBİR VE İNADIN FATURASINI VATANDAŞ ÖDÜYOR
“Ekonomi biliminde hiçbir geçerliliği olmayan, hiçbir kitapta yazmayan FAİZ-ENFLASYON dengesini, tüm Türkiye AKP sayesinde en acı şekilde tecrübe ederek ÖĞRENMEK ZORUNDA KALDI.

Faiz düşerse enflasyon artar denkleminin ne kadar geçerli olduğu yorumunu GERÇEK EKONOMİSTLERE bırakmak lazım ancak faizi, gün aşırı değişen bürokratlara emirler yağdırarak, zorlamayla düşürttüğünüzde; doların, altının, benzinin, unun, şekerin… A’dan Z’ye her şeyin patladığını, ekonomi bilmeye gerek kalmadan tüm halkımız yaşayarak öğrenmiş oldu. Fakat gerçek sorun şu ki; bunu çoktan öğrenmiş olması, buna önlem almış olması, bunu sıradan vatandaşın öğrenmesine gerek kalmadan çözmüş olması gereken SARAY REJİMİ, hala dersini almış olmaktan uzakta, KİBİR ve İNATLA devlet yönetmeye çalışmakta!”

“128 MİLYAR DOLARI BU GÜNLER İÇİN SORDUK”
“Bizim her fırsatta, her ortamda “128 MİLYAR DOLAR NEREDE?” diye sorma sebebimiz işte tam da budur! Nerede olduğu bilinmeyen 128 MİLYAR DOLARLIK BU REZERV var olmuş olsa; kurdaki dalgalanmaya yerinde müdehale edilebilir, enflasyonla gerçekten mücadele edilebilirdi!

Ne yazık ki Türkiye’de şu an var olan en büyük, en gerçek ve en önemli mücadele; YOKSULLUK SINIRI ALTINDA YAŞAYAN 50 MİLYONU AŞKIN VATANDAŞIN; AÇLIKLA, GELECEKSİZLİKLE, BELİRSİZLİKLE VERDİĞİ YAŞAM MÜCADELESİDİR! Bu ülkenin insanlarını, SIRF EGOLARI UĞRUNA sefalete mahkum edenler kadar; kişisel menfaatleri uğruna BU EGOYA KALKAN OLUP SAVUNANLAR da bu işin sorumlusudur, suçlusudur!”

“MİLLETİN KEMERİNDE DELİK AÇACAK YERİ KALMADI”
“Bu ülkenin insanları; maliyeti sırtına vergi üstüne vergiyle yüklenen köprüleri, yolları PAHALI diye kullanamayıp, ücretsiz yollardan geçmek zorunda değildir!

Kırmızı eti ayda yılda bir sofrasına koyabilen vatandaş, AKP’li bir milletvekilinin “DAHA AZ ALIP DA YİYİVERİN” tavsiyesiyle tasarruf etmek zorunda da değildir!

İnsani koşullarda yaşamaya razı bıraktığınız bu millet, sayenizde açlık sınırını aşabilenlerin dahi ‘LÜKS YAŞIYOR’ sayıldığı AKP döneminde, tencere kaynamayan mutfağında bir de “PORSİYON KÜÇÜLTÜVERMEK” zorunda hiç değildir!

Bu ülkede hiç kimse DAHA AZ ISINMAK, DAHA AZ BESLENMEK, DAHA AZ SOSYALLEŞMEK, DAHA UCUZA KAÇMAK zorunda değildir!

SIKA SIKA MİLLETİN KEMERİNDE YENİ BİR DELİK AÇACAK YER KALMADI!
Bu kısır döngüden çıkmak için tek bir zorunluluk hissedilmektedir. O zorunluluk da; SANDIĞA GİTMEK VE AKP İKTİDARINDAN KURTULMAKDIR! Tek çıkış yolunun bu olduğunu SARAY da en az millet kadar iyi bilmekte ki; gerçeklerle yüzleşmekten, takdiri millete bırakmaktan kaçmakta. Ancak kaçacak bir yer, arkasına saklanacak bir bahane de kalmadı.

BU MİLLET FAİZLERİN DÜŞMESİNİ DEĞİL, KENDİLERİNİ SEFALETE MAHKUM EDENLERİN BU ÜLKENİN YAKASINDAN DÜŞMESİNİ BEKLİYOR!

Millet, “ARTIK YETER” diyor! Bu isyanı duyun ve gerekeni yapın!

GEREKEN TEK ŞEY; SEÇİM!

ERKEN SEÇİM, HEMEN SEÇİM!”

 Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER GÜNDEM Haberleri

Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
HABER ARA
HABER ARŞİVİ
YAZARLAR
ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
YUKARI YUKARI