Bugun...ATSO'da 'KÖKLÜ' değişim!

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO), Antalya’da fark yaratan kişi ve kurumları gururlandırmak ve takdir etmek amacıyla yürüttüğü 137 yıllık ödüllendirme geleneğini, gelişim ve gelecek odaklı bir revizyonla yeniliyor.

facebook-paylas
Güncelleme: 10-01-2020 18:06:37 Tarih: 10-01-2020 16:23

ATSO'da 'KÖKLÜ' değişim!

Antalya 4 ekseninde yenileşme, değişim ve dönüşüme öncü olma vizyonuyla çalışmalarını sürdüren ATSO, Kuruluş Yıl Dönümü ve Geleneksel Ödül Töreni adıyla farklı tarihlerde düzenlenen 2 kapsamlı organizasyonunu birleştiriyor. Böylece yaratılan kaynağı her yıl farklı bir sosyal sorumluluk projesine aktarma kararı alan ATSO, “KÖK” adı ile markalaşacak Kent Ödülleri ile yaratılan sinerji ve motivasyonun, Antalya’nın tamamını kucaklaması yönünde örnek bir adım atıyor.
 
ATSO’nun bir kent geleneği haline gelen Geleneksel Ödül Töreni, bugüne kadar kurum üyelerine ve onların yıl içinde yarattıkları finansal verilerine odaklanıyordu. Kuruluş yıldönümünde ise daha çokATSO özelinde plaket ve ödüller takdim ediliyordu. Bu organizasyonlar artık her kurum ve kişinin katılabileceği ve kent için fark yaratan tüm duyarlılıklara dikkat çeken bir biçimde genişliyor; KÖK Ödülleri…

KÖK ismi “Kente Önem Katanlar” ifadesinin baş harflerinden oluşuyor. KÖK, aynı zamanda ekonominin kentin köklü değerleriyle gelişeceğini ifade etmektedir. KÖK ile kentin önemine atıf yapılmalıyor. Bu anlayışla ATSO tarafından geleneksel olarak verilen ödüller artık KÖK Ödülleri ismini alıyor.
 
KÖK’de Büyük Ödül: Tam Donanımlı Bir Spor Salonu
Antalya Ödülleri’nin her bir kategorisinin değerlendirmesi, alanında uzman profesyoneller ve/veyaakademisyenler tarafından oluşan tamamen bağımsız bir Seçici Kurul tarafından yapılacak. KÖK Ödülleri 7 ana kategoride verilecek
 
 
ATSO yönetiminin tüm kategorilerde kazananları onurlandıracağı ödül ise Antalya Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi için kurulacak bir spor salonu olacak. Bu çerçevede 2020 yılı KÖK Ödüllerini kazananlar adına Antalya Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ne bir spor salonu yapımı çalışmalarına başlandı. Salonun girişine “Bu Spor Salonu, ATSO-KÖK 2020 Yılı Ödül Sahipleri Adına Yaptırılmıştır” ifadesi yazdırılacak. Böylece ATSO-KÖK ödülü alanlar nezdinde bütün ATSO üyeleri adına Antalya’ya ve gelecek nesillere güzel bir eser kazandırmak hedefleniyor.

“Geleceğe Dokunan Ödüller Yaratıyoruz”
ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Davut Çetin bu ilham veren ödüllendirme şekliyle ilgili düşüncelerini; “Ekonominin gelişmesi kentlerin gelişmesine ve toplumsal gelişmeye doğrudan bağlıdır. Bu nedenle günümüzde şirketlerin performansı ciro, istihdam, ihracat, vergi gibi göstergelerin yanında yenilikçilik, sosyal sorumluluk projeleriyle, kentsel gelişmeye katkılarıyla da değerlendirilmektedir.

Yıllardır alışılagelmiş ödül ve ödül töreni anlayışını, tüm Antalya için heyecan verici, önemli bir değere dönüştürüyoruz. Uzun süre hatırlanacak ve kalıcı bir eserle taçlanacak bir projeye dönüşecek olan yeni ödül sistemi ile şehre ve gençlere daha fazla dokunacağız. Yeni ödül sistemi kazananın da, hedefleyenin de heyecanını taze ve diri tutacak.” sözleriyle açıklıyor.


ATSO’dan Eğitime Büyük Katkı: KÖK
Her yıl için belirlenen yeni bir “Eğitim Yatırımıyla” devam edecek organizasyon, Antalya’dan başlayarak, tüm paydaş kent ve kurumlara örnek olması beklenen bir ciddiyet ve kapsamla Kente Önem Katanlar (KÖK) adıyla markalanıyor. ATSO’nun Antalya’ya kazandırdığı onlarca saygın markadan biri olarak yaratılan KÖK; her yıl, odaklandığı eğitim branşıyla ilgili kendi ekosisteminde iletişim yapacak. Sporda eğitimin önemine odaklanılan 2020 sonunda ise tüm kazananları gururlandıran büyük ödül, mütevazı bir biçimde gençlere teslim edilecek.


FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER STK'LAR Haberleri

Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
HABER ARA
HABER ARŞİVİ
YAZARLAR
ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
GAZETEMİZ

NAMAZ VAKİTLERİ
SON YORUMLANANLAR
resmi ilanlar
HAVA DURUMU
YUKARI YUKARI