Bugun...CHP Antalya Milletvekili Av.Cavit Arı, “Okulların güvenliği, çocuklarımızın emniyeti kesinlikle tasarruf konusu olamaz!”

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu üyesi CHP Antalya Milletvekili Av.Cavit Arı, “Okul ve çevresinin korunması, başta çocuklarımız olmak üzere öğretmenlerimizin de güvenliği açısından çok önemli olup kesinlike tasarruf konusu olamaz.” diyerek tepkisini dile getirdi.

facebook-paylas
Tarih: 14-10-2021 14:20

CHP Antalya Milletvekili Av.Cavit Arı, “Okulların güvenliği, çocuklarımızın emniyeti kesinlikle tasarruf konusu olamaz!”

İŞKUR’un Toplum Yararına Program (TYP) kapsamında Milli Eğitim Bakanlığına  bağlı resmi okullarda istihdam edilmek üzere gerçekleştirdiği özel güvenlik görevlisi alımının bu yıl tasarruf tedbirlerine takılarak bazı illerimizde hiç yapılmadığı bazı illerimizde de önceki yıllara nazaran çok daha az sayıda yapıldığına dair haberler olduğunu söyleyen TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu üyesi CHP Antalya Milletvekili Av.Cavit Arı,  “Okul ve çevresinin korunması, başta çocuklarımız olmak üzere öğretmenlerimizin de güvenliği açısından çok önemli olup kesinlike tasarruf konusu olamaz.” diyerek tepkisini dile getirdi.

CHP Antalya Milletvekili Cavit ARI “6 Eylül 2021 tarihi itibariyle 1,5 yıl aradan sonra ülke genelinde tüm kademe ve sınıf seviyelerinde yaklaşık 58 bin okulda 18 milyon öğrenci ve 1 milyon üzerinde öğretmen yüz yüze eğitime başlamıştır. Ancak daha önceki yıllarda İŞKUR tarafından uygulanan Toplum Yararına Program (TYP) kapsamında Bakanlığınıza bağlı okullarda istihdam edilmek üzere gerçekleştirilen özel güvenlik görevlisi alımının bu yıl tasarruf tedbirlerine takılarak bazı illerimizde hiç yapılmadığı bazı illerimizde de önceki yıllara nazaran çok daha az sayıda yapıldığına dair haberler vardır. İŞKUR tarafından önceki yıllarda TYP kapsamında eğitim ve sertifikasyon vererek Bakanlığınız nezdinde istihdamı sağlanan ve sayıları 30 bini bulan tecrübeli güvenlik görevlilerinin bu yıl da istihdam edilmesi ve istihdam sayısının artırılmasıyla birlikte artık geçici olarak değil sürekli sözleşme ile istihdam edilme talepleri söz konusu olup, zaman kaybetmeden bu taleplerinin dikkate alınarak gerekli düzenlemenin yapılması gerekmektedir.

Okul ve çevresinin korunması, başta çocuklarımız olmak üzere öğretmenlerimizin de güvenliği açısından çok önemli olup kesinlikle tasarruf konusu olamaz. Bu durum maalesef akıllara okullarımızın, çocuklarımızın güvenliği yeterince sağlanabiliyor mu sorusunu getirmektedir. Çocuklarımızı gönül rahatlığıyla okullarına gönderebilmeliyiz.” dedi.

Milletvekili Arı, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı ile Milli Eğitim Bakanına cevaplaması istemiyle verdiği yazılı soru önergeleriyle de konuyu meclis gündemine taşıdı.Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER GÜNDEM Haberleri

Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
HABER ARA
HABER ARŞİVİ
YAZARLAR
ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
YUKARI YUKARI