1xbet betist supertotobet
Bugun...Atay Uslu: Kamuya borçların yapılandırılmasına ilişkin kanun TBMM Genel Kurulu'nda kabul edildi.

Kamuya olan borçların yapılandırılmasını da içeren Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi TBMM Genel Kurulunda kabul edildi.

facebook-paylas
Tarih: 14-03-2023 14:06

Atay Uslu: Kamuya borçların yapılandırılmasına ilişkin kanun TBMM Genel Kurulu'nda kabul edildi.

Kanun ile ilgili bilgi veren AK Parti  Antalya Milletvekili Atay Uslu; “TBMM Genel Kurulunda kabul edilerek yasalaşan yeni düzenleğme ile; vergi borçları, sigorta primi, köprü, otoyol geçiş cezaları ve belediyelere olan borçlara yapılandırma imkanı tanındı” dedi.

DÜZENLEME 31 ARALIK 2022 ÖNCESİNİ KAPSIYOR.
BELEDİYE BORÇLARI DA YAPILANDIRILABİLECEK…

Antalya Milletvekili Atay Uslu, kanunla ilgili şu bilgileri verdi;  “Düzenleme 31 Aralık 2022 tarihi esas alınırken, vergiler, vergi cezaları, idari ve adli para cezaları, gümrük vergileri, sigorta primleri, topluluk sigortası primleri, emeklilik keseneği ve kurum karşılığı, işsizlik sigortası primi, sosyal güvenlik destek primi ile bu alacaklara ilişkin her türlü faiz, zam, gecikme zammı, gecikme faizi, cezai faiz, gecikme cezası gibi feri alacakları kapsıyor. Hazine ve Maliye Bakanlığı, Ticaret Bakanlığı, SGK, il özel idareleri, belediyeler ve YİKOB'Iara bağlı tahsil dairelerine ödenecek yapılandırma tutarlarının ilk taksitini 31 Mayıs 2023'e kadar ödenmesi gerekecek ve azami 48 eşit taksitte ödeme yapılabilecek. Vergi dairelerine olan 2 bin liranın altındaki borçlar silinecek".Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER EKONOMİ Haberleri

Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
HABER ARA
HABER ARŞİVİ
YAZARLAR
ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
YUKARI YUKARI