Bugun...Finike MYO’ya ürüne özgü sera kurulacak

Akdeniz Üniversitesi ile US-KA Mimarlık Mühendislik Hizmetleri Sera Konstrüksiyon Sistemleri, HM Bars Mühendislik Sera Sulama ve Otomasyon Sistemleri, SEPAŞ Plastik Ambalaj, ENORPA Enerji tarafından Finike Meslek Yüksekokulu arazisi üzerine araştırma ve uygulama amaçlı modern plastik sera yapımı için protokol imzalandı.

facebook-paylas
Tarih: 10-06-2023 15:17

Finike MYO’ya ürüne özgü sera kurulacak

Protokol Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Özlenen Özkan, US-KA Mimarlık Mühendislik Hizmetleri Sera Konstrüksiyon Sistemleri San. Tic. Ltd. Şirketi adına Ufuk Salih Uslu, HM Bars Mühendislik Sera Sulama ve Otomasyon Sistemleri Ticaret Ltd. Şirketi adına Mustafa Bars, SEPAŞ Plastik Ambalaj Şirketi adına Serkan Kaya, ENORPA Enerji Ltd. Şirketi adına İbrahim Çelik tarafından imzalandı. Protokol törenine Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Cengiz Toker, Genel Sekreter Ali Evren İmre, Finike Meslek Yüksekokulu Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Nefise Yasemin Tezcan katıldı.

EĞİTİME VE TARIMA KATKILARINIZA TEŞEKKÜRLER
Antalya’nın tarım ve turizm şehri olduğunu söyleyen Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Özlenen Özkan, “Tarım, insan olduğu sürece olması gereken bir sektör. Bu konuda yapmış olduğunuz desteğiniz çok kıymetli. Her şeyi devletten bekliyoruz aslında baktığınız zaman hiçbir ülkede üniversiteleri devlet desteklemiyor. Gönüllüler, firmalarda boşuna desteklemiyor tabi ki oradan bir patent ortaya çıkıyor. Bu anlamda bu işler maalesef çok ucuz işler değil. Herkesin desteği çok kıymetli çok teşekkür ediyoruz katkılarınız için hem eğitime hem tarıma olan katkılarınızdan dolayı hem öğrencilerimiz hem de hocalarımız adına desteklerinizden dolayı sağ olun var olun.” dedi.

TEKNOLOJİK SERA
Finike Meslek Yüksekokulu Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Nefise Yasemin Tezcan da yapılan seraların ürüne özgü bir plastik olduğunu sulama ve gübreleme, merkezi ısıtma sıcak havalı ısıtma sistemiyle son teknolojiye yönelik bir sera kurulacağını sera sayesinde hem eğitim kalitelerinin hem de araştırma altyapılarını güçlendirerek akademisyenlerin çalışmalarını yapacakları bir alan olacağını söyledi. Protokol ile Finike Meslek Yüksekokulunun tarım ile ilgili programlarında verilen derslerin uygulamalı olarak yapılabilmesi, böylece eğitim kalitesinin iyileştirilmesi, ayrıca alanda çalışan ilgili akademik personelin araştırma projelerini yapabilmesine yönelik planlanan bir seranın kurulması amaçlanıyor. Seranın yapımının altı ay içerisinde tamamlanması planlanıyor.Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ Haberleri

Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
HABER ARA
HABER ARŞİVİ
YAZARLAR
ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
YUKARI YUKARI