1xbet betist supertotobet
Bugun...''Neden dijital?'' dediler. Online'da buluştular.

IAB tarafından Boğaziçi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nin desteğiyle 2015 yılından beri düzenlenen ve 3 yıldır Akbank’ın ana sponsorluğunda gerçekleşen Akbank UniChallenge+ Dijital Öğrenci İşleri Eğitim Kampı, Covid-19 nedeniyle UniChallengerlar ile bir kez daha online ortamda buluştu.

facebook-paylas
Tarih: 06-10-2020 17:25

''Neden dijital?'' dediler. Online'da buluştular.

21 Eylül – 2 Ekim tarihleri arasında online olarak düzenlenen iki haftalık kampa Türkiye geneli ve yurt dışından yapılan 685 başvuru arasından IAB Eğitim Yürütme Kurulu tarafından 60 üniversite öğrencisi ve yeni mezun seçildi. Akbank tarafından belirlenen konu doğrultusunda hazırlanan sunumlar arasından ilk 3’e giren ekipler IAB üyesi firmalarda 1 aylık staj imkânı elde etti. Birinci olan ekip üyeleri aynı zamanda Hopi’nin Paracık ödülünün de sahibi oldu.

Programa yapılan 685 başvuru 48 şehir ve 114 üniversiteye yayıldı. Programa seçilen öğrencilerin 32’si İstanbul’dan, 8’i İzmir’den, 7’si Eskişehir’den, 6’sı Ankara’dan gelirken Antalya, Edirne, Kocaeli, Konya, Niğde, Sakarya ve Hollanda’dan birer öğrenci katıldı.

Üniversitelerin 3. ve 4. sınıfları ile yeni mezun öğrenciler UniChallenge’da geçirdikleri iki hafta boyunca Dijital’i sektör profesyonellerinden dinleyerek sektörü yakından tanıdı. Eğitim boyunca yapılan oturumlar sayesinde başarılı vaka örneklerini incelediler, sektörün önde gelen isimleriyle sohbet etme imkanı buldular. Böylece “Dijital Reklamcılık” alanındaki kariyer imkânlarına nasıl ulaşılabileceklerinin yollarını keşfettiler. Eğitim kampına katılanlar, derslerin yanı sıra aynı zamanda mentorlarıyla birlikte altı kişilik gruplar halinde sunumlarını hazırladılar.

Yapılan sunumlar sonrası 10 grup arasından seçilen ilk 3 ekip üyeleri:

Birinci Ekip – Grup5
Elif Oğuz – Akdeniz Üniversitesi
Oğulcan Patlar – Marmara Üniversitesi
Sahil Şensöz – Boğaziçi Üniversitesi
Serkan Horasan – Anadolu Üniversitesi
Şevval Pınar Güler – Dokuz Eylül Üniversitesi
Zeynep Sıla Karataş – Kadir Has Üniversitesi
Mentor: Sinan Çilek

İkinci Ekip:
Doruk Uygunlar – Başkent Üniversitesi
Elif Sırtlayan – İstanbul Üniversitesi
İdil Şentürk – Anadolu Üniversitesi
Oğuz Zeybek – Boğaziçi Üniversitesi
Sena Kaya – Kocaeli Üniversitesi
Tuğba Akçay – Yıldız Teknik Üniversitesi
Mentor: Maral Engür

Üçüncü Ekip:
Aslıhan Murat – İstanbul Üniversitesi
Defne Tural – Özyeğin Üniversitesi
Eda Yalçıner – Dokuz Eylül Üniversitesi
Emrehan Eralp – Beykent Üniversitesi
Ramazan Hazır – Boğaziçi Üniversitesi
Zeynep Buse Şogur – Anadolu Üniversitesi
Mentor: Ceylan Cangül

Katılımcılardan bazıları program ile görüşlerini şu sözlerle paylaştı:
Denis Donikyan / Bahçeşehir Üniversitesi: “İki haftada dijital pazarlamanın okulunu okuduk ve mezun olduk diyebileceğim kadar büyük kazanımlarımız oldu; ancak benim UniChallenge denildiğinde aklıma ilk gelecek şey sanıyorum uzaktan uzağa dahi olsa kurduğum arkadaşlıklar olacak. Özellikle yeni normale ayak uydurmakta, evden çıkmakta hala zorlanan benim için Unichallenge; eğitimin yanı sıra sosyalleşmenin de en keyifli yollarından biri oldu. Farklı şehirlerden o kadar güzel insanlarla tanışıp kaynaştım ki bunun benim için yeri paha biçilemez değerde. Yıllar sonra bile bir araya gelebileceğim, daima iletişimde olacağım kişileri hayatıma kattığı için Unichallenge’a çok ama çok teşekkür ederim!”

Emrehan Eralp / Beykent Üniversitesi: “UniChallenge benim için dünyanın en büyük sürprizi oldu. Hayatımda ilk defa, takımımla eşleştiğim andan itibaren sabah 12 akşam 12 toplantı yapmaktan yorulmadım, enerjik uyandım enerjik yattım, müthiş arkadaşlıklar edinildi. Bir daha olsun bir daha girerim. Mentorlarla oluşan bağ ve arkadaşlık paha biçilemez. Müthiş!”

Ilgın Nehir Ağca / Galatasaray Üniversitesi: “Çok yoğun, yorucu ama verdiğim emeğin ve vaktin karşılığını yüzde yüz aldığım bir 2 haftaydı. Sektöre dair çok önemli isimlerden çok önemli bilgiler kaptım. Kariyer olarak ilerlemek istediğim yol için de bana çok iyi bir rehber oldu. UniChallenge beni motive etti, bana yol gösterdi, sektöre dair beni heyecanlandırdı ve hırslandırdı. Bir sürü şey öğretti ama öğrenecek daha ne kadar çok şeyim olduğunu gösterdi. Daha fazlasını öğrenmek için sektöre girmeye can atıyorum. “

Mertcan Yükselsin / ODTÜ: “UniChallenge benim gözümde hem eğlendiğim hem öğrendiğim, sektörü tanımama olanak sağlayan yeni yüzlerle tanışmaktı diyebilirim. Bu sayede becerilerimi, yeteneklerimi reklamcılık, ajans gibi ortamlarda nasıl şekillendirmem gerektiğini öğrenmiş oldum. UniChallenge benim için gerçekten ‘eşsiz’ bir tecrübeydi!”

Sena Kaya / Kocaeli Üniversitesi: “UniChallenge aslında çok sevdiğiniz bir filmi izlemek veya kitabı okumak gibi. Hem hayatınıza dokunuyor hem de zaman geçse de hep hatırlamak yeniden izlemek, okumak istiyorsunuz. Programda olan eğitmenlerimizin anlattığı bilgiler benim için çok değerliydi.  Kariyerimde ilerlerken arkama dönüp baktığım da İyi ki katılmışım diyeceğim sayılı şeylerden biri olduğuna inanıyorum.”

Serkan Horasan / Anadolu Üniversitesi: “İki haftalık eğitimin ardından öğrendiklerimi yansıtabileceğim bir kampanya yaratmak harika bir deneyimdi. Gerçek bir markaya gerçek bir brief'le çalışıyor olmak, beni sektörden biriymişim gibi hissettirdi. Bana bu fırsatı veren herkese teşekkür ediyorum.”Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER EĞİTİM Haberleri

Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
HABER ARA
HABER ARŞİVİ
YAZARLAR
ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
YUKARI YUKARI