Bugun...Ak Parti Antalya Kadın Kolları ile Emniyet Müdürlüğü'nün ortak etkinliğine Çetin Osman Budak'tan tepki!

CHP Antalya Milletvekili Çetin Osman Budak, 5 Temmuz’da AKP Antalya İl Kadın Kolları ile Antalya İl Emniyet Müdürlüğü işbirliği ile gerçekleştirilecek olan “Kadın Acil Destek Uygulaması (KADES) ile “En İyi Narkotik Polisi: Anne” projelerinin tanıtım programlarını sert bir dille eleştirdi.

facebook-paylas
Tarih: 03-07-2021 12:42

Ak Parti Antalya Kadın Kolları ile Emniyet Müdürlüğü'nün ortak etkinliğine Çetin Osman Budak'tan tepki!

Budak, “Tek adam rejimi, devletin güvenlik güçlerini de parti güvenlik güçleri haline getirmeye çalışıyor. Emniyet güçlerinin yalnızca bir siyasi partinin hizmetinde olduğu yönetimlere "parti devleti" denir. Bu organizasyon bunun vücut bulmuş halidir. Kadına şiddet ya da uyuşturucu kullanımı yalnızca AKP’li kadınların sorunu mu da İl Emniyet Müdürlüğü sadece AKP’li kadınlar ile proje tanıtım toplantısı düzenliyor. Güvenlik güçleri sadece AKP’li kadınları mı koruyacak?” dedi.

CHP’li Budak açıklamalarına şöyle devam etti:
“Kendi dünya görüşüne uygun bir toplum yaratmak isteyen tek adam rejimi maalesef kadınları da AKP’li olanlar ve olmayanlar diye ikiye böldü. Kadınlara yönelik İçişleri Bakanlığı’nın bir programı, bir politikası varsa bunu tüm kadınlara yönelik olarak hayata geçirmelidir. İçişleri Bakanlığı’nın görevi, dini, dili, ırkı, siyasi tercihi ne olursa olsun tüm kadınlara yönelik şiddeti engellemektir. Bir yanda AKP Kadın Kolları’nın hizmetinde bir güvenlik güçleri, diğer yanda 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde demokratik, barışçıl gösteri haklarını kullanan ya da kadına yönelik şiddeti protesto eden AKP’li olmayan kadınları tartaklayan, gözaltına alan güvenlik güçleri. Böyle ayrımcı uygulamalar sadece parti devletlerinde olur.

İktidar kadına şiddet konusunda samimi olsaydı, sudan bahanelerle 1 Temmuz itibariyle İstanbul Sözleşmesi’nden çekilmezdi. Kadını eşit yurttaş olarak gören hiçbir vatandaşın İstanbul Sözleşmesi’nin tek bir kelimesine dahi itirazı olamaz. Tek adam rejimi, kadını ikinci sınıf vatandaş gören hastalıklı bir zihniyete teslim olarak İstanbul Sözleşmesi’nden çekildi. Bu çarpıklıkların son bulması için kadınların çok daha kuvvetli temsil edilecekleri güçlendirilmiş demokratik parlamenter sisteme bir an önce dönülmelidir”Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER GÜNDEM Haberleri

Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
HABER ARA
HABER ARŞİVİ
YAZARLAR
ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
YUKARI YUKARI