Bugun...Cumhuriyet Halk Partisi Antalya İl Başkanı Nusret Bayar, ''memleketi sattınız'' dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi Antalya İl Başkanı Nusret Bayar, Antalya Limanı’nın ardından İstanbul Borsası, İstinye Park, Haliç ve farklı yerlerden hisselerin Katar’a satışını eleştirdi. Konuyla ilgili açıklamasında, “Millet sandıkta hesabını soracaktır” dedi

facebook-paylas
Güncelleme: 01-12-2020 00:09:59 Tarih: 28-11-2020 12:31

Cumhuriyet Halk Partisi Antalya İl Başkanı Nusret Bayar, ''memleketi sattınız'' dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi Antalya İl Başkanı Nusret Bayar, AKP’nin Katar ile yaptığı anlaşmaların ardından yaptığı yazılı basın açıklamasında tepkisini dile getirdi. Antalya Limanı ile ilgili bilgiler veren Başkan Nusret Bayar, memleketin parsel parsel satıldığına vurgu yaptı. Tüm bu olanların hesabını milletin sandıkta soracağını belirten Başkan Bayar’ın açıklamasında şu ifadeler yer aldı;

“Ülkenin ekonomisini yerle yeksan eden AKP hükümeti, kalıcı yapısal reformlar ve iyileştirmeler yapamadığından, memleketin dört bir tarafını parsel parsel satışa çıkardı.

Daha önce Tank Palet Fabrikası, Finansbank, Digiturk, BMC, Boyner, Telekom, Banvit gibi markaların hisselerini ve Kanal İstanbul’un güzergahındaki arsaları satın alan Katarlılar, yakın zamanda Antalya Limanı’nın işletmesini de 3 yıllığına satın aldılar.

Hinterlandı yüksek olan Antalya Limanı; küresel pazarlara yönelik işleyişi, yıllık ortalama bin 500 gemiyi ağırlaması, 4 milyon ton yük elleçleme kapasitesiyle birlikte 2019 yılında 50 milyon dolara yakın gelir elde etmiş, oldukça önemli bir limandır.

Üretimden her geçen gün daha da uzaklaşan 18 yıllık AKP iktidarı; elde avuçta ne varsa satıp hazineyi dolduruyor, dolan hazineyle de kan ağlayan çiftçiye, üreticiye, esnafa destek vermek yerine saray için, bakanlıklar için, diyanet için milyarlarca bütçe talep ederek keyfince harcıyor!

Bu yağma düzenine her geçen gün yenileri ekleniyor! Yine Katar ile yapılan son anlaşmada İstanbul, Ankara, Kocaeli, Sakarya ve daha birçok şehirden yüzbinlerce metrekare toprağın yanı sıra Borsa İstanbul, İstinye Park ve Haliç’ten de bir kısım hisse Katarlılara satıldı!

“KYK Borçları Değil Katarlıların Borçları Siliniyor”

Memlekette satmadık yer bırakmayan Saray Hükümeti, tüm bu satışları kaça yaptığını, ne kadar gelir elde edildiğini de açıklamıyor! Katar’a satılan onlarca değer yetmezmiş gibi bir de Katarlı şirketlerin vergi borçları siliniyor.

Üniversiteden mezun olup işsizlikle boğuşan gençlerin KYK borçlarını silmeyi değerlendirmeye bile almayan AKP hükümeti, Katarlı bir şirketin tek kalemde 90 milyon dolarlık vergi borcunu sildi!

Anlaşılan o ki Katar’dan hediye edilen milyonlarca dolarlık lüks özel uçaklar karşılıksız kalmıyor!  

Bu yerlerin kaça, kime, ne kadara satıldığıyla, satılırken kime sorulduğuyla; ne kadar gelir elde edilip, ede edilen gelirin nerelere harcandığıyla ilgili tek kelime dahi etmeyen AKP hükümeti çok iyi bilmektedir ki, bu düzenin sonu yaklaştı!

Önümüze konan ilk sandıkta millet, vatanının her köşesini Katarlılara parsel parsel peşkeş çeken AKP’den tüm bu olanların hesabını soracaktır!”Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER SİYASET Haberleri

Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
HABER ARA
HABER ARŞİVİ
YAZARLAR
ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
YUKARI YUKARI