Bugun...Yazıcı: Ekonomik kriz intihar oranlarını arttırdı

Saadet Partisi İl Divan Kurulu toplantısında konuşan Genel Başkan Yardımcısı Tanıtım ve Medya Başkanı Ömer Faruk Yazıcı, vatandaşın gündeminin ekonomi olduğunu belirtirken artan intihar vakalarına dikkat çekti.

facebook-paylas
Tarih: 23-02-2020 18:40

Yazıcı: Ekonomik kriz intihar oranlarını arttırdı

Saadet Partisi İl Divan Kurulu toplantısında konuşan Genel Başkan Yardımcısı Tanıtım ve Medya Başkanı Ömer Faruk Yazıcı, vatandaşın gündeminin ekonomi olduğunu belirtirken artan intihar vakalarına dikkat çekti.

Saadet Partisi İl Divan Kurulu toplatısı Yeni Mahalle Kültür Merkezi’nde Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Tanıtım ve Medya Başkanı Ömer Faruk Yazıcı, son dönemde artan intihar vakalarının nedeninin ekonomik kriz olduğunu söyledi.

Ülke ekonomisinin iyiye gitmediğini dile getiren Yazıcı, borcunu ödeyemeyen insanların sayısının arttığını ve ödenemeyen borçların ne yazık ki intiharlar ile sonuçlandığını kaydetti. Yazıcı, “2001 Yılında meydana gelen ekonomik kriz nedeni ile biliyorsunuz bir vatandaşımız yazar kasasını Başbakan’ın önüne atmıştı. Bugün ise ekonomik kriz sebebi ile insanlar intihar ediyor. İnsanların ölmesi atılan yazar kasaan daha mı önemsiz?” diye sordu.

AK Parti hükümetine eleştirilerde bulunan Ömer Faruk Yazıcı, Türkiye’nin her anlamda bir ön görülemezlik dönemi yaşadığını ileri sürdü. Vatandaşların yarın nasıl bir Türkiye’ye uyanacaklarını bilemediğini belirten Yazıcı, “İşçisinden memuruna, çalışanından işsizine toplumun her kesimi gelirleri ve hakları açısından endişeli bir şekilde hayatlarını sürdürüyor. İşsizlik almış başını gidiyor. Borç gırtlağa dayanmış, aile durumu sıkıntılar içerisinde. Manevi ve ahlaki değerlerimiz yozlaşmış durumdadır” şeklinde konuştu.

“Kime dokunsak bin ah işitiyoruz” diyen Yazıcı, “Hiç kimse de bu gidişattan memnun değildir. Dış politika dünya da ve bölgemizde ciddi manada sıkıntılıdır. Coğrafyamızda çok önemli problemler var. Ülkemiz açısından yanlış politikalar popülist söylemler, dış politikanın iç siyasete alet edilmesi gibi nedenlerle dış politikamız maalesef  iflas etmiş durumdadır” ifadesini kullandı.

Yazıcı, “Günümüz Türkiye’sinin en önemli problemlerinin başında herkesin bildiği gibi ekonomi gelmektedir. Aylık düzenli kamuoyu araştırmaları yapılıyor. Bu kamuoyu araştırmalarında vatandaşa probleminiz nedir sorusunun ilk cevabı ekonomi, ikinci cevap işsizlik, üçüncü cevap gelir dağılımında ki adaletsizliktir. Bunların tümü ekonomiyle ilgilidir. Ekonomi bu kadar sıkıntıda iken maalesef Türkiye de halen üretime dönük yatırımlar yapılmamaktadır” açıklamasında bulundu.

Yazıcı, İktidarın umut olması için borçlanma yerine kaynak geliştirmeyi, tüketim yerine üretimi geliştirme anlayışını benimsemesi gerektiğini aktardı. Yazıcı şunları söyledi: “Maalesef iktidarın geçmişine baktığımızda böyle bir niyetin şimdiye kadar oluşmadığını bundan sonra da oluşmayacağını hepimiz maalesef görmekteyiz. Üretim seferberliği başlatamayan bir yönetim işsizliği iktidar baskısıyla şirketlerde seferberlik başlatarak çözemez. Üretken yatırımları desteklemeyen bir yatırım enflasyonla top yekûn mücadele edemez. Bugün günlük ekonomik rakamları iyileştirmek adına ekonomiyi hareketlendirmek adına bir takım girişimlerde bulunuyor. Faizi düşürmek gibi, faizi talimatla indirseniz de hayat pahalılığına engel olamazsınız. Hayat pahalılığına engel olabilmek için Türk Lirasını değerlendirmek mecburiyetindesiniz.”

Yazıcı, Mart ayında yapılacak olan Antalya İl Kongresinin önemine dikkat çekti. Cam Piramit’te düzenlenecek olan İl Kongresi ile birlikte önce yerelde sonra genelde iktidarın ateşinin yanacağını belirten Yazıcı, kongrenin sadece Antalya’yı değil bölgeyi ve ülkeyi de etkileyeceğini dile getirdi.

Saadet Partisi İl Divan Kurulu toplantısında konuşan Antalya İl Başkanı Ramazan Düzen’in de gündeminde ekonomi ve dış politika vardı. AK Parti’nin 3 Kasım 2002 seçimlerinde iktidara geldiğini hatırlatan Düzen, AK Parti iktidarında dış politikanın iflas ettiğini, ekonominin felç olduğunu söyledi. İç politikada kutuplaşmanın had safhaya ulaştığını belirten Düzen, bundan rahatsız olduklarının altını çizdi.
Bu haber 307 defa okunmuştur.


Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER SİYASET Haberleri

Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
HABER ARA
HABER ARŞİVİ

Sizce Türkiye'de karantina uygulanmalı mı?


YAZARLAR
ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
35470 Okunma
28903 Okunma
28767 Okunma
28582 Okunma
26182 Okunma
23298 Okunma
22117 Okunma
19341 Okunma
18601 Okunma
18443 Okunma
38248 Okunma
35470 Okunma
29331 Okunma
28903 Okunma
28767 Okunma
28582 Okunma
26182 Okunma
25446 Okunma
25438 Okunma
24475 Okunma
GAZETEMİZ

NAMAZ VAKİTLERİ
resmi ilanlar
GÜNLÜK BURÇ
HAVA DURUMU
YUKARI YUKARI