Bugun...Başkan Ömer İşlek; "Boşa giden suyu üreticimize sunacağız"

Korkuteli Belediye Başkanı Ömer İşlek, Korkuteli'li üreticilere 2022'nin 2. yarısı itibari ile suya kavuşabileceklerini söyledi. Dün Belediye Meclisinde görüşülen ve oy birliği ile komisyona havale edilen projenin Meclisten geçmesi halinde Korkuteli Belediyesi tarafından çalışmalara derhal başlanacak ve 2022'nin 2. yarısı itibari ile barajımıza su takviyesi başlamış olacak.

facebook-paylas
Güncelleme: 09-12-2021 09:44:24 Tarih: 08-12-2021 18:14

Başkan Ömer İşlek;

İKİ YIL BOYUNCA GECELİ GÜNDÜZLÜ ÇALIŞMALAR YAPILDI
Dün yapılan Aralık 2021 olağan Korkuteli Belediye Meclis toplantısı sonrasında sosyal medya sayfasından yazılı bir açıklama yapan Ömer Başkan, şu ifadelerde bulundu "Değerli Çiftçilerimiz; Seçim döneminde Korkuteli Barajımıza Su takviyesi için DSİ ile yapmış olduğumuz görüşmeler sonucunda 2023 yılı sonu itibari ile 63 Km mesafedeki Manavgat Çayı başlangıcından Akdeniz Bölgesi Sulama Master Planı çerçevesinde çalışma yapacağımızı bildirmiştik.

Hizmet etmemiz için görev verdiğiniz gün itibari ile bir önceki dönem Antalya Büyükşehir Belediyesi Genel sekreterimiz ve ASAT Genel müdürümüz olan Faruk Karaçay ile Korkutelimizin Su problemi üzerine çalışmaya başladık. Geçen ay itibari ile 1 Yaz 2 Kış boyunca yani yaklaşık 2 yıl her 10 günde bir teknik inceleme, gözlemleme ve tespit etme çalışmaları çerçevesinde aşağıda sizlere sunduğumuz proje ile Su problemimizi 2023 sonunu beklemeden çözmeye başlayacağız inşallah."

11 MİLYON M3 SU İHTİYACI VAR, 8 MİLYON M3 SU BOŞA GİDİYOR
"Şöyleki; Korkutelimiz 1 yıl boyunca 4 sulama esnasında toplam 11.000.000 (11 milyon) metreküp Su kullanmaktadır. Yapılan inceleme sonucunda Koçantı ve Bingeçit sulama sistemimizde şuanki az olan yağışlara rağmen 8.000.000 (8 milyon) metreküp suyumuz maalesef boşa akmakta, barajımıza aktarılamamaktadır. DSİ 2022 yılı bütçesi içerisinde yer almayan bu rehabilitasyon yatırımını 1 gün bile kaybetmeden hemen yapabilmek adına dün Korkuteli Belediye Meclisimizde projemizi  görüştük. Yaklaşık 7.000.000 (7 milyon) liraya mal olacak bu yatırım ile ilgili OY BİRLİĞİ ile Komisyona havalesini yaptık."

MECLİSTEN YETKİ ÇIKARSA, ÇALIŞMALAR 6 AY İÇİNDE TAMAMLANACAK
"Allah nasip eder ise Ocak ayı meclisinde yine oy birliği ile Yetkiyi alıp biran önce ihaleye çıkarak 6 ay içerisinde yapımını bitirerek Barajımıza her yıl ilave 8.000.000 ( 8 milyon) metreküp suyu doldurmaya başlayacağız. Yaklaşık 2 yıllık bu çalışmayı yürüten belediyemizin SU Danışmanı Sayın Faruk Karaçay'a, DSİ Bölge Müdürü,Antalya Valimiz ile yapılan görüşmelerde ve bürokratik işlemlerde desteklerini esirgemeyip katkı koyan Akparti Korkuteli İlçe Başkanı Kemal Sancaktar'a, Manevî destekleri daimi olan Mhp İlçe teşkilâtımıza, Siyâset gözetmeksizin mecliste katkı koyan tüm Meclis üyelerimize huzurlarınızda teşekkürlerimi sunuyorum. Takdir sizin Hüküm Allahındır. "Az Laf,Çok İş..."Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KORKUTELİ Haberleri

Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
HABER ARA
HABER ARŞİVİ
YAZARLAR
ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
YUKARI YUKARI