1xbet betist supertotobet
Bugun...Tütüncü, “Bu şehrin insanları bilim konuşsun”

Uğur Okulları Çallı Kampüsü’nü ziyaret eden ve öğrencilerin tasarladığı robotları inceleyen Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, “Biz bu şehrin insanları bilim konuşsun, tasarım konuşsun, bilgiyle buluşsun diye, Türkiye’nin en büyük bilim merkezi’ni Antalya’ya açıyoruz” dedi.

facebook-paylas
Tarih: 30-06-2021 14:47

Tütüncü, “Bu şehrin insanları bilim konuşsun”

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Uğur Okulları Çallı Kampüsü’nü ziyaret ederek, okulun teknolojiye ve bilime meraklı öğrencileriyle bir araya geldi. Öğrenciler tarafından tasarlanan robotları inceleyen Başkan Tütüncü, başarılarından dolayı okulun yönetici, öğretmen ve öğrencilerini kutladı. Uluslararası robotik turnuvası Robotics Competition’a katılan ‘FENRİR 8042’ adlı robot hakkında da öğrencilerden bilgi alan Başkan Tütüncü, “İşte! Antalya Bilim Merkezi’ni sizin gibi teknolojiye meraklı, icat geliştirmeye meraklı gençler için kurduk” diye konuştu.

Türkiye’nin en büyük bilim merkezi
Dokumapark’ta 12 bin 500 metre kare kapalı alanda kurulan Antalya Bilim Merkezi’nin, 30 Ağustos’ta kapılarını açacağını belirten Başkan Tütüncü, “Akdeniz Bölgesi’nin en büyük, hatta Türkiye’nin en büyük bilim merkezini açıyoruz. 14 anabilim dalında sergileri olan 6 atölyesi bulunan bir bilim merkezi. Bu senede sonbaharda bilim kampları başlıyor. İnşallah gelecek yılda TEKNOFEST’i Antalya’ya getireceğiz. İcat geliştiren gençlerin önünü açmak için, onlara imkanlar sunmak için var gücümüzle çalışıyoruz.”dedi.

Teknoloji imkanları en üst seviyede
Antalya Bilim Merkezi’de teknolojik imkanların en üst seviyede olduğunu belirten Başkan Tütüncü, “Bilim merkezi, sizin gibi gençlerin ufkunu açacak. Sizlerle gurur duyuyoruz. Biz bu şehrin insanları bilim konuşsun, tasarım konuşsun, bilgiyle buluşsun diye bu yatırımları yapıyoruz. Bu yatırımları sizin gibi değerlendiren gençleri gördüğümüzde, bilimsel gelişime katkı sağlayan işler yaptıklarını gördüğümüzde çok heyecanlanıyoruz. İnşallah güçlü bir şekilde yarınlara yürüyeceğiz.”diye konuştu.

Kepez Belediyesi ile ortak projeler
Uğur Okulları Çallı Kampüsü öğrencileri de Başkan Tütüncü’nün ziyaretinden duydukları memnuniyeti dile getirdiler.  Antalya Bilim Merkezi’nde daha önce çocuklara STEAM eğitimleri verdiklerini ve bu eğitimlere devam edeceklerini belirten öğrenciler, Kepez Belediyesi ile ortaklaşa yürütülecek olan ‘Otomat Projesi’ ve ‘Numaratik Projeleri’ hakkında da Başkan Tütüncü’ye bilgiler aktardılar.

Tütüncü’nün çayını ‘FENRİR 8042’ getirdi
Tütüncüye ikram edilecek çay ve suyu da öğrencilerin tasarladığı ‘FENRİR 8042’ adlı robot getirdi. Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, ziyaretin ardından Uğur Okulları şeref defterini imzalayarak; “Milletimizin en kıymetli varlığı olan gençlerimize yüksek bir ufku işaret etmek, onları modern bir eğitimle geleceğe taşımak hepimiz için en büyük öncelik…” yazdı.

Başkan Tütüncü’ye, Kampüs Müdürü Hatice Şenverdi tarafından Bahçeşehir Uğur Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Başkanı Enver Yücel’in ‘Hayatım Eğitim’ adlı kitabı hediye edildi.Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER BELEDİYE Haberleri

Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
HABER ARA
HABER ARŞİVİ
YAZARLAR
ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
YUKARI YUKARI