Bugun...Yılbaşında bungalovlarda doluluk oranı yüzde 99’a ulaştı

Son yıllarda en çok tercih edilen uygun fiyatlı konaklama seçenekleri arasında yer alan bungalov evler, yılbaşı tatilinde büyük rağbet gördü. Tatilox.com’un araştırmasına göre, yılbaşında alternatif tatil seçeneği sunan bungalov otellerde doluluk oranı yüzde 99’a ulaştı.

facebook-paylas
Tarih: 06-01-2024 13:49

Yılbaşında bungalovlarda doluluk oranı yüzde 99’a ulaştı

Son yıllarda en çok tercih edilen uygun fiyatlı konaklama seçenekleri arasında yer alan bungalov evler, yılbaşı tatilinde büyük rağbet gördü. Tatilox.com’un araştırmasına göre, yılbaşında alternatif tatil seçeneği sunan bungalov otellerde doluluk oranı yüzde 99’a ulaştı. Türkiye genelindeki tüm bungalovların ortalama doluluk oranı yüzde 91 olarak kaydedildi.

Türkiye genelindeki bütün bungalovları listeleyen turizm acentesi Tatilox.com, yılbaşında bungalov otellerin doluluk oranlarını derledi. Araştırmaya göre, yılbaşı tatilinde bungalovların fiyatlarında üç kat artış olmasına rağmen, yılbaşı tatilinde bungalov doluluk oranı bazı bölgelerde yüzde 99’a ulaştı. Bungalov evlerin en yoğun olduğu ve en çok tercih edilen bölge olan Sakarya’daki bungalovların yüzde 95’i doldu. Tatilox Kurucu Ortağı Can Çavğa, yılbaşında bungalov fiyatlarında üç kata yakın artış olduğunu kaydederek, buna rağmen bütün bölgelerdeki bungalov otellerin büyük rağbet gördüğünü söyledi.

Bungalovlardaki ortalama doluluk oranı yüzde 91 oldu
Can Cağva, yılbaşında bungalov fiyatlarında üç kata yakın artış olmasına rağmen bütün bölgelerdeki bungalov otellerin büyük rağbet gördüğünü söyledi. Cağva, 2023 yılbaşı gecesinde Türkiye genelindeki bungalov otellerin doluluk oranlarına ilişkin şu bilgileri paylaştı; “Yılbaşında bütün bölgelerde bungalovlara aşırı bir talep oldu. Bungalov fiyatları yılbaşında arttığı halde geçen yıllara kıyasla daha fazla talep olduğunu gördük. Buna göre, 2023 yılbaşında bungalov doluluk oranlarını şöyle sıralayabiliriz; Mersin bölgesi (%99), Ege bölgesi (%98), Kapadokya bölgesi (%97), Sapanca bölgesi (%95), Güneydoğu bölgesi (%93), Karadeniz bölgesi (%85), İç Anadolu bölgesi (%85), Antalya bölgesi (%76). Bu veriler ışığında Türkiye genelinde tüm bölgelerde bungalovlardaki ortalama doluluk oranını yüzde 91 olarak hesapladık.

Sapanca’da yılbaşında 2 bin 345 kişi bungalovlarda konakladı
Tatilox.com Kurucu Ortağı Can Çavğa, doluluk oranları değerlendirildiğinde, Sakarya bölgesinin Türkiye’de en çok bungalov bulunan bölge olduğuna dikkat çekerek, “Yılbaşında Türkiye geneli bungalov oteller arasında en çok misafir ağırlayan bölge Sapanca bölgesi oldu. Sapanca bölgesindeki bungalovlar yılbaşında 2 bin 345 kişiyi ağırladı. Karadeniz bölgesinde bin 856 kişi, Mersin bölgesinde bin 434 kişi yılbaşında bungalovlarda tatil yaptı. Diğer bölgelerde ağırlanan kişi sayıları da şöyle; Kahramanmaraş (430 kişi), Ege (398 kişi), Antalya (279 kişi), İç Anadolu (256 kişi), Güneydoğu (114 kişi).” bilgilerini paylaştı.

“Sapanca bungalov konaklama için 10 bin 230 arama yapıldı”
2023 yılbaşı tatilinde bungalov konaklama için en çok aranan bölgelerin başında Sapanca’nın geldiğine dikkat çeken Can Çavğa, “Sapanca bungalov konaklama için 10 bin 230 arama yapıldı. Diğer bölgelerdeki arama sayıları da şöyle; Karadeniz (7543 arama), Mersin (5984 arama), Ege (3671 arama), Kahramanmaraş (2189 arama), Antalya (1966 arama), İç Anadolu (976 arama), Güneydoğu (733 arama).

“Türkiye’deki bungalov ekosistemini bir araya getiriyoruz”
Can Çavğa, Tatilox.com’un Türkiye’deki bungalov ekosistemini bir araya getirdiğini ifade ederek, şunları kaydetti: “Sektörün paydaşlarıyla ortak bungalov kiralama ve satış hizmetleri sunuyoruz. Bungalov konaklama hizmetleri için 10 yıllık turizm ve konaklama tecrübemizi kullanıyoruz. Sahada bizzat görev alan deneyimli bir ekiple güvenilir bungalov konaklama seçenekleri sağlıyoruz. Kiralık bungalov evin memnuniyet derecesi, müşteri yorumları ve uygun fiyat garantisi gibi seçenekleri değerlendiriyoruz. Sektörde güvenilirliği artırarak, bungalov turizmine katkı sağlıyoruz.”Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER TURİZM - TARİH Haberleri

Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
HABER ARA
HABER ARŞİVİ
YAZARLAR
ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
SON YORUMLANANLAR
YUKARI YUKARI