Bugun...Akdeniz Üniversitesi dünya üniversiteleri arasında üst sıralarda

Akdeniz Üniversitesi Webometrics Dünya Üniversiteleri Sıralaması’nda dünyada 1367’inci, Avrupa’da 520’inci, Asya’da 406’ıncı sırada yer aldı.

facebook-paylas
Tarih: 18-08-2023 14:39

Akdeniz Üniversitesi dünya üniversiteleri arasında üst sıralarda

Dünyada yer alan yükseköğretim kurumlarını görünürlük, açıklık ve mükemmeliyet göstergeleri üzerinden 3 boyutta değerlendiren “Webometrics Dünya Üniversiteleri Sıralaması” (Webometrics Ranking of World Universities) 2023 yılına ait sıralamalarını paylaştı.

AVRUPA’DA İLK 500’E DOĞRU YÜKSELİŞ SÜRÜYOR
Türkiye’deki üniversiteler arasında Akdeniz Üniversitesi 19’uncu, Avrupa kıtasında 520’inci, Asya kıtasında 406’ıncı, dünya sıralamasında 2022 yılında 1502’inci sıradayken bu yıl 1367’inci sıraya yükseldi. Değerlendirme ölçütleri arasında Akdeniz Üniversitesi, açıklık sıralamasında 815’inci, mükemmellik sıralamasında 1447’inci, görünürlük sıralaması boyutunda ise 2949’üncü sırada yer aldı.

WEBOMETRİCS SIRALAMASI HAKKINDA
Dünya Üniversitelerinin Webometrics Sıralaması, İspanya’nın en büyük kamu araştırma kuruluşu olan Consejo Superior de Investigaciones Científicas’a (CSIC) ait bir araştırma grubu olan Cybermetrics Lab’ın bir girişimidir. CSIC, Avrupa’nın ilk temel araştırma kuruluşları arasındadır.Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER EĞİTİM Haberleri

Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
HABER ARA
HABER ARŞİVİ
YAZARLAR
ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
YUKARI YUKARI