Bugun...Akdeniz Üniversitesi’nden bağış konusuna açıklama geldi!

Akdeniz Üniversitesi Devlet Konservatuarı binasının onarımında yaşanan bağış krizi ile ilgili rektörlük açıklama yaptı.

facebook-paylas
Tarih: 13-09-2021 17:29

Akdeniz Üniversitesi’nden bağış konusuna açıklama geldi!

Konuyla ilgili yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi; " Son günlerde Akdeniz Üniversitesi Antalya Devlet Konservatuvarı binası için yapılacak bağış ile ilgili bazı basın kuruluşlarında çıkan ve spekülasyona yol açan haberlerle ilgili açıklama yapma gereği doğmuştur.

Öncelikle Akdeniz Üniversitesi Antalya Devlet Konservatuvarı binası için 2020 yılında depreme dayanıksızlık raporu alınmıştır. Bunun üzerine göreve geldiğimiz andan itibaren gerekli tedbirlerin alınması için çalışmalarımız başlamıştır. Önceliğimiz geleceğimizin teminatı gençlerimizin, çocuklarımızın güvenliğidir. Kalıcı tedbirler alınana kadar çok hızlı bir şekilde geçici önlemler planlanmıştır. Bu amaçla geçici güvenli alana taşınma konusu gündeme alınmıştır.

Gündeme gelmiş olan olası bağış konusu duyuru alındıktan sonra olası bağışçı ile temasa geçilmiştir. Olumlu görüşmeler olmasına rağmen daha önce de Üniversitemize katkıları olan değerli hayırseverimiz bağış konusunda henüz kararını veremediğini, kesin karar sonrası bizimle temasa geçeceğini belirtmiştir. Kısacası bu denli önemli bir bağışın kabul edilmemesi doğru olmadığı gibi akla ve mantığa da uygun değildir.

Ana hedefimiz yapılacak olası bağışın aracısız ve tamamen hedefe yönelik gerçekleşmesi, yine olası müsrif hareketlerin önlenerek şeffaf şekilde amacına ulaştırılmasıdır. Yine unutulmamalıdır ki Türkiye Cumhuriyeti güçlü bir devlettir ve Akdeniz Üniversitesi de onun önemli bir kurumudur. Bağış olursa memnuniyet duyarız fakat olumsuz bir durumda da Akdeniz Üniversitesi kendisine emanet edilen gençlerin, çocuklarımızın güvenliğini koruyacak güce muktedirdir. Devletimiz nezdinde Konservatuvar binamızın durumu ile ilgili sürekli girişimler yapılmaktadır ve alınan yanıtlar olumludur.

Bunun dışında bilgi kirliliği ile kamuoyunun yanıltılmaması konusu rica olunur.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ Haberleri

Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
HABER ARA
HABER ARŞİVİ
YAZARLAR
ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
YUKARI YUKARI