Bugun...Akdeniz Üniversitesi Piyano Öğrencileri Festivali düzenlendi

Akdeniz Üniversitesi Piyano Öğrencileri Festivali’nin 5’ncisi düzenlendi. Festivalde piyanoda aynı anda ortak bir eseri icra eden Aras, Deniz ve Roza Sağlam kardeşlerin performansı büyük ilgi çekti.

facebook-paylas
Tarih: 29-05-2024 17:22

Akdeniz Üniversitesi Piyano Öğrencileri Festivali düzenlendi

Akdeniz Üniversitesi Sağlık Kültür ve Spor Dairesi Başkanlığı Müzik Topluluğu ve Antalya Devlet Konservatuarı’nın ortak düzenlediği 5. Piyano Öğrencileri Festivali, Atatürk Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi.

SAHNE TECRÜBESİ KAZANDILAR
Festival koordinatörü Akdeniz Üniversitesi Sağlık Kültür ve Spor Dairesi Başkanlığı Öğr. Gör. Osman Gazi Akçalı, “Akdeniz Üniversitesi Piyano Öğrencileri Festivali’nde piyano eğitimi alan her düzeyde öğrencinin  festival kurulu tarafından seçilerek müziğini paylaşabileceği ve çok önemli olan sahne tecrübesini kazanabileceği ulusal düzeyde bir festivaldir.” dedi. Festival koordinatörlüğünü Akdeniz Üniversitesi Sağlık Kültür ve Spor Dairesi Başkanlığı Öğr. Gör. Osman Gazi Akçalı yaparken onursal kurul üyesi Dr. Öğr. Üyesi Hasan Bozkurt, festival kurul üyeleri arasında ise Antalya Devlet Konservatuvarı Öğretim üyeleri Doç. Dr. Samir Mirzoev, Öğr. Gör. Gökçe Göktepe, Öğr. Elm. Hakan Aksoy, piyano öğretmenleri Elvan Vural Akçalı, Filiz Çenit, Duygu Dikmen ve Fidan Taghizade yer aldı.

ESERLER YOTUBE KANALINDA
Festivale 8-25 yaş arasında katılımcılar ve yetişkin hobi için 25 yaş üstü bireyler katıldı. Festivalde piyanoda aynı anda ortak bir eseri icra eden Aras, Deniz ve Roza Sağlam kardeşlerin performansı büyük ilgi çekti. Katılımcıların sergiledikleri eserler Akdeniz Üniversitesi Piyano Öğrencileri Festivali Youtube kanalında da yayınlandı. Gelecek yılda düzenlenmesi planlanan festivale ilgili tüm bilgilere akdenizpiyanofest.org sitesinden ulaşılabilecek.Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ Haberleri

Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
HABER ARA
HABER ARŞİVİ
YAZARLAR
ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
SON YORUMLANANLAR
YUKARI YUKARI