Bugun...Antalya Çiçekçiler Odası Başkanı'ndan sitem.

Antalya Çiçekçiler Odası Başkanı İsmail Bakaç, seçimi kazanan Belediye Başkanlarının 'Çiçek göndermek yerine alternatif kuruluşlara bağış yapın' türünde mesajları sonrası açıklama yaptı. Bakaç, çiçekçi esnafının içinde bulunduğu duruma dikkat çekti, esnafın kazancının önüne geçecek yönlendirmelerin kendilerini üzdüğünü söyledi.

facebook-paylas
Tarih: 05-04-2024 17:16

Antalya Çiçekçiler Odası Başkanı'ndan sitem.

Bakaç açıklamasında şunları söyledi:
"31 Mart 2024 Yerel Seçimlerinde Halkın teveccühünü kazanarak seçilen Belediye Başkanlarımızı, Belediye Meclis Üyelerimizi tebrik ederim.

Tebrik amaçlı çiçek göndermek isteyenlere çiçek yerine alternatif bağış önerileri yapın şeklindeki açıklamalar, Büyük bir aile olan Çiçekci Esnafını, Çiçek Üreticilerimizi, Çiçek Toptancılarımızı, çiçek sektörüne ilaç, gübre, yakıt temin eden firmaları ve yanımızda çalışan emekçilerimizi de derinden üzmüştür. Bu sektörü ayakta tutan tüm çalışanlarımız ailesinin nafakalarını bu yolla sağlamaktadırlar. Bu tür açıklamaların çiçek sektörünün daralmasına ve ülkeye kattığı katmadeğerin azalmasına sebebiyet vereceğini düşünüyorum.

Çiçeğin israf olarak görülmesi hiçbir kültür de medeniyet anlayışına sığmaz. Çiçek insanın doğumundan ölümüne kadar her platformda yer almaktadır. Biz çiçekçiler de gerekli kurumlara bağışlarımızı ve yardımlarımızı yapmaktayız. Bağış yapmak isteyenler de tercih hakkında özgürdürler.

Unutmayalım ki bir tarafı yaparken diğer tarafı yıkmayalım. Bizlerin de bu sektörden kazancımızla; geçiminden, eğitiminden  meshul olduğumuz evlatlarımız ve çalışanlarımız var. Ülkemizin içinde bulunduğu Ekonomik darboğazda; Çiçekçi camiası ayakta durmaya çalışırken bu tür açıklamalar bizleri üzmektedir.

Kaldı ki; seçim sonuçlarını etkileyen en önemli faktör olarak Ekonomi olduğu konuşulurken, bu tür çağrılar daralmış olan ekonomiyi daha da daraltmaktan öteye gitmeyecektir. Ayrıca seçimlerde sizlere oy vermiş pek çok çiçekçi emekçisi ve çiçek sektörü paydaşını rencide etmektedir.

Yeni görevlerinizde toplumun tüm sorunlarını ele alırken Çiçeği ve Çiçekçileri de yok saymamanız ümidiyle. Saygılarımızı sunarız...

ANTALYA ÇİÇEKÇİLER ESNAF ODASI BAŞKANI    
İsmail BAKAÇ"             Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER SEKTÖR - FİRMA Haberleri

Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
HABER ARA
HABER ARŞİVİ
YAZARLAR
ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
SON YORUMLANANLAR
YUKARI YUKARI