Bugun...Bayar, "Hayırlı işler" dedi! Vaat verdi!

Cumhuriyet Halk Partisi Antalya İl Başkanı Nusret Bayar, Akseki İlçesinde yaptığı ziyaretlerde esnafla ve köylülerle bir araya geldi. Cumhuriyet Halk Partisi iktidarında üretimin ve üreticinin can bulacağını ifade eden Başkan Bayar,"Vatandaşın doğduğu topraklarda doymasını sağlayacağız."diye konuştu.

facebook-paylas
Güncelleme: 26-06-2020 15:10:13 Tarih: 26-06-2020 13:39

Bayar,

Cumhuriyet Halk Partisi Antalya İl Başkanı Nusret Bayar, Akseki İlçesine ziyarette bulunarak CHP Akseki İlçe Başkanlığı’nda İlçe Yöneticileri, Belediye Meclis Üyeleri ve partililerle bir araya geldi. CHP Akseki İlçe Başkanı Mine Kaya ve yönetim kurulu üyeleriyle toplantı gerçekleştiren ve Akseki’yle alakalı gündemi değerlendiren Başkan Nusret Bayar, ilçe binasının ardından merkezdeki esnafı dolaşarak “hayırlı işler” diledi.

Esnafla konuşup sorunlara kulak veren Başkan Bayar, merkezdeki gezinin ardından Büyükşehir Belediyesi ASAT hizmet binasına uğrayarak, burada çalışan personelle görüştü. İlçe merkezindeki birtakım ziyaretlerin ardından on iki mahallenin merkezi konumunda olan Cevizli Mahallesi meydanında, 2004-2014 yılları arasında İstanbul Beşiktaş Belediyesi Başkanlığı görevinde bulunan İsmail Ünal’ın da katılımıyla, mahalle sakinleriyle bir araya gelen Başkan Nusret Bayar buradaki yerel halkla hükümetin yanlış üretim politikaları ve CHP’nin hedeflediği üretim politikaları hakkında bir sohbet gerçekleştirdi

Cevizli Mahallesi sakinlerine seslenen Başkan Bayar, “Antalya’nın hudut noktasından başlayarak sorunlara yerinde kulak vermeye, çözüm önerileri sunmaya ve fikir alışverişi yapmaya geldik. 18 yıllık AKP iktidarında üretimin yok olma noktasına geldiğini açık bir şekilde görmekteyiz. İş, ekmek bulma ümidiyle doğduğu toprakları terk edip, kente göç etmek zorunda kalan çiftçi, besici, üretici vatandaş; kentte de istediğini bulamayıp kendisini derin bir ekonomik buhranın içerisinde bulmakta.
 

18 yılda en büyük yatırımı inşaat sektörüne, betona yapan AKP iktidarı artık bu sektörde de istihdam sağlayamamaktadır. Üreticiye gereken desteği vermek yerine, ranta hizmet eden iktidar sahipleri, çiftçinin elini kolunu bağlamış, besiciyi umutsuzlaştırmış, üreticiyi kan ağlar hale getirmiştir. Şu anki geçim, üretim ve işsizlik sıkıntıları, buradaki 3-5 vatandaşın belediye bünyesinde çalışması ile çözülemeyecek boyuta çoktan gelmiştir.

Üretenin baş üstünde tutulacağı Cumhuriyet Halk Partisi iktidarında, insanların adeta robotlaştırılarak çalışmak zorunda olduğu kentsel yaşantıdan ziyade, üretimin desteklendiği, çiftçinin para kazanabildiği, köylünün refah düzeyinin arttığı kırsal yaşantıyı cazip hale getireceğiz. Üreten, kazanan, güçlü bir topluma maddi manevi hiçbir darbenin zarar veremeyeceğini bu ülkenin insanlarına yeniden hatırlatacağız. Ayrıca turizmin başkenti Antalya’da, turizm kalıbını deniz, kum, güneş üçgeninden çıkarıp, Toros dağlarını turizme entegre ederek bu bölgenin cazibesini arttırmaya yönelik çalışmalarımız var.” şeklinde konuştu.
 

Cevizli Mahallesindeki toplantının ardından Murtiçi ve Güçlüköy Mahallesi sakinleriyle de bir araya gelen Başkan Bayar ve yönetim kurulu ekibi, buralarda da halkın yoğun ilgisiyle karşılaştı.

Siyasilerin yalnızca seçimden seçime bu tarz geziler yaptıkları algısını yıkmak istediklerini dile getiren CHP Antalya İl Başkanı Nusret Bayar, “Kırsalda yaşayan vatandaşlarımız unutmasınlar ki, onların daima yanında duran, ülkenin geleceğini ve temellerini üreticinin üzerinde kurmayı hedefleyen bir Cumhuriyet Halk Partisi her zaman vardır ve var olacaktır” ifadelerine yer verdi. Akseki ilçesinde gerçekleştirdiği ziyaretlerin tamamında sıcak ve samimi karşılanan Başkan Bayar, gezinin sonunda tüm Aksekililere teşekkür etmeyi de ihmal etmedi.Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER AKSEKİ Haberleri

Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
HABER ARA
HABER ARŞİVİ
YAZARLAR
ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
YUKARI YUKARI