Bugun...Bazı sahil büfelerinin işletme hakkı Alanyaspor’a devredildi!

Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, Alanyaspor ve amatör spor kulüplerine destek sağlamak amacıyla merkez dışındaki ve otel bölgelerinde yer almayan sahil büfelerinin işletme hakkını Alanyaspor’a devretti. Başkan Yücel; “Alanyaspor, her zaman olduğu gibi bizim ortak bir değerimizdir. Sahil büfelerindeki gelirlerden Alanyaspor’umuza ve şehrimizde faaliyet gösteren bütün spor kulüplerimize destek sağlayacağız.” dedi.

facebook-paylas
Güncelleme: 03-08-2022 14:08:08 Tarih: 23-04-2022 10:47

Bazı sahil büfelerinin işletme hakkı Alanyaspor’a devredildi!

Alanya merkezinin dışındaki otel bölgelerinde yer almayan sahil büfelerinin işletme hakkının Aytemiz Alanyaspor’a devri için ‘sponsorluk ve iş birliği anlaşması imza töreni’ düzenlendi. Alanyaspor Kulüp Binası’nda gerçekleştirilen imza törenine Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, Alanyaspor Kulüp Başkanı Hasan Çavuşoğlu ve Alanya Turistik İşletmeciler Derneği (ALTİD) Başkanı Burhan Sili katıldı.

SİLİ: “ALANYA’NIN KANAYAN YARASIYDI”
Alanya Turistik İşletmeciler Derneği (ALTİD) Başkanı Burhan Sili imza töreninde yaptığı açıklamada; “Sahil büfeleri konusu Alanya’nın kanayan bir yarasıydı. Başta Sayın Belediye Başkanımız olmak üzere konuya el atıldı ve sahillerin rant kapısı olmaktan çıkarılması amacıyla ciddi bir çalışma yapıldı. Büfeler, Demirtaş’tan Alara çayına kadar belirli bir düzen ve disiplin içerisinde işlemesinin sağlanması amacıyla Alanya Belediyesi’ne alındı. Bu gerçekleştikten sonra bir süreç yaşandı. Öncelikle otellerimiz olmak üzere tüm tesislerimize sahillerde hizmet verebilecekleri noktaları anlaşarak başlattırdık. Arkada otel olmayan alanlarda kalan büfelerimizin işletmesini de bugün itibariyle Alanyaspor’umuza devrettik.” dedi.

“SAHİLE DÜZEN GETİRİYORUZ”
Sahil büfelerinin sorumluluğunun tamamen Alanya Belediyesi ve ALTİD’de olduğunu belirten Başkan Sili; “Büfelerde ne satılacak, hangi saatte açılacak ve kapanacak büfenin genel dizaynının ne olacağı tamamen belirlendi. Kurallarımızı belirledik ve ilgililere deklare ettik. Bundan sonra inanıyorum ki Alanya’nın en azından bu sorunu bir daha gündeme gelmeyecek. Buraya gelen misafirlerimiz ve burada yaşayan vatandaşlarımız sahillerimizden rahat ve düzgün bir şekilde, belirli standartlar çerçevesinde yararlanabilecek. Alanya turizmine artı bir katı sağlayacağına inanıyorum.” diyerek sözlerini noktaladı.

Trinkbet ÇAVUŞOĞLU: “ADEM BAŞKANIMIZ ELİNDEN GELEN DESTEĞİ VERİYOR”
Alanyaspor Kulüp Başkanı Hasan Çavuşoğlu yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı; “Belediye Başkanımız Adem Murat Yücel gerek Alanyaspor ile gerekse diğer spor kulüpleri ve branşlarıyla alakalı her zaman elinden gelen desteği vermektedir. Alanyaspor’umuza sabit gelirler konusunda da beraber hareket ediyoruz. Alanya’mızın her türlü hizmetinde birlik ve beraberlik içerisinde olduğumuzu zaten herkes biliyor. Bundan sonraki süreçte de bu böyle olacak. Ben Belediye Başkanımıza bir kez daha teşekkür etmek istiyorum. İnşallah Alanyaspor’umuz ve bölgemiz için hayırlı olur.”

YÜCEL: “SAHİLLER BİZİM HER ŞEYİMİZ”
Sahil büfelerinden sorumlu kurum olan ALTİD’in kamu yararına çalışan bir dernek olduğunu belirten Başkan Yücel; “Bizim yıllardan beri arzu ettiğimiz şey doğu-batı sahil düzenlemesinde büfelerimizi tek tipe dönüştürmekti. Pandemi araya girince bu çalışmalarımızı bir süre askıya almıştık. Bu senenin başında tahsislerimizden sonra ALTİD ile iş birliği yaparak bütün ekiplerimizle eski tip sahil büfelerini ortadan kaldırdık. Sahiller her şeyimiz!” dedi.

“SADECE ALANYASPOR’A DEĞİL BÜTÜN KULÜPLERİMİZE DESTEK SAĞLAYACAK”
Sahil büfelerinin dağıtımında eşit ve adaletli bir dağıtım sağladıklarını vurgulayan Başkan Yücel; “Tabii bunu düzenlerken de eşit ve adaletli dağıtımını sağlamak için uğraş verdik. Herkes de bu konuda yardımcı oldu. Alanyaspor, her zaman olduğu gibi bizim ortak bir değerimizdir. Kimsenin herhangi bir şüphesi olmadan Alanyaspor’umuza belirli büfeleri verdik. Burada sadece Alanyaspor’umuza değil kentimizde faaliyet gösteren bütün spor kulüplerimize ve spor branşlarımıza destek sağlamak amacıyla böyle bir yol izledik.” dedi.

YÜCEL: “ALANYASPORUMUZA VE DİĞER SPOR KLÜPLERİNE HAYIRLI OLSUN”
Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, açıklamasını şu ifadelerle sonlandırdı; “Her şeyin ne kadar çok güzelleştiğini, sahillerin bakımlarından güvenliğine, herkesin kullanımına açık olarak kullanılacağını zamanla göreceksiniz. Ben yaptığımız bu işin doğru olduğuna inanıyorum. Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Hem Alanyaspor Başkanımıza hem de ALTİD Başkanımıza bu iş birliği için teşekkür ediyor, protokolümüzün hayırlı uğurlu olmasını diliyorum.”Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER ALANYA Haberleri

Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
HABER ARA
HABER ARŞİVİ
YAZARLAR
ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
YUKARI YUKARI