Bugun...EMO Başkanı Tat: "Kadınlar toplumun belkemiğidir"

Elektrik Mühendisleri Odası Başkanı Şaban Tat, 8 Mart Dünya Kadınlar gününü kutlayarak, kadın haklarının kazanılmasında bugünlere nasıl gelindiğinin hatırlanması için özel bir gün olduğunu kaydedi.

facebook-paylas
Tarih: 04-03-2020 18:45

EMO Başkanı Tat:

Elektrik Mühendisleri Odası Başkanı Şaban Tat, 8 Mart Dünya Kadınlar gününü kutlayarak, kadın haklarının kazanılmasında bugünlere nasıl gelindiğinin hatırlanması için özel bir gün olduğunu kaydedi. Elektrik Mühendisleri Odası Başkanı Şaban Tat yayınladığı mesajda şunları belirtti:

"8 Mart Dünya Kadınlar Günü, kadınlar açısından çok farklı bir gündür. Kadın haklarının kazanılmasında bugünlere nasıl gelindiğinin hatırlanması için özel bir gündür.

Kadınlar hayatımızın her yerinde, Türk kadının Kurtuluş Mücadelesindeki yeri tartışılmazdır. Cumhuriyet ile birlikte hayatın her alanında Türk Kadını yerini almıştır. Dünden bugüne bazı haklar kazanıldıysa da halen şiddete maruz kalan kadınlarımız ne yazık ki vardır.

“Şuna kani olmak lazımdır ki, dünya üzerinde gördüğümüz her şey kadının eseridir” diyen Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün çabaları sonucu Türk kadınına, seçme ve seçilme hakkını dünya milletlerinden önce tanınmıştır.

Kadını dışlayan, onu birlikte düşünme, birlikte üretme, birlikte eşit ve insanca yaşama süreçlerinden kopartan her türlü uygulama ve anlayışlara karşı, kendini insan tanımlayan herkesin gelecek güzel günler için yan yana gelme, birlikte mücadele etmeleri kaçınılmaz zorunluluktur.

Huzurlu, mutlu ve sağlıklı bir toplumun temel taşları olan varlıklarıyla hayatın her alanında fedakarlığı, üretkenliği ve duyarlılığı temsil eden kadınlarımız, sonsuz sevgi ve hoşgörü ile yetiştirildikleri nesillerle geleceğimizin şekillendirilmesinde önemli rol oynamaktadır.

Her zaman cesareti ve fedakârlıkları ile anılan kadınlarımızın geçmişten bugüne uzanan öyküsü, birtakım olumsuzluklara ve zorluklara rağmen başarılarla doludur. Bunun içindir ki kadınlarımız, toplumumuzun bel kemiğidir. Toplumsal yapımızın ve aile bütünlüğümüzün sağlanmasında, başarılı ve mutlu nesillerin yetişmesinde en önemli role sahip olan kadınlarımız; eğitimden bilime, sanattan siyasete hayatın her alanında ülkemizin gelişmesine ve kalkınmasına büyük katkılarda bulunmuş bulunmaya da devam etmektedir.

Cinsiyetten ötürü insanların ayırt edilmediği, kadınların fırsat eşitliği temelinde haklarına kavuşması, bir gün değil her gün bu eşitliğin konuşulduğu bir Türkiye için üzerimize düşen görevin bilincindeyiz.

Bu duygularla; Elektrik Mühendisleri Odası Antalya Şubesi Yönetim Kurulu olarak, başta kadın meslektaşlarımız olmak üzere tüm kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü yürekten kutlar; Kadınlarımızın hak ettiği yere gelmesi adına her daim yanlarında olduğumuzu belirtmek isterim."
Bu haber 2302 defa okunmuştur.


Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER STK'LAR Haberleri

Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
HABER ARA
HABER ARŞİVİ
Henüz anket oluşturulmamış.
YAZARLAR
ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
26328 Okunma
19369 Okunma
19279 Okunma
18153 Okunma
15351 Okunma
15149 Okunma
12282 Okunma
11540 Okunma
11317 Okunma
11230 Okunma
36522 Okunma
36331 Okunma
29929 Okunma
27481 Okunma
26328 Okunma
24687 Okunma
24465 Okunma
19828 Okunma
19683 Okunma
19369 Okunma
GAZETEMİZ

NAMAZ VAKİTLERİ
resmi ilanlar
GÜNLÜK BURÇ
HAVA DURUMU
YUKARI YUKARI