Bugun...EMO Başkanı Tat: "Kadınlar toplumun belkemiğidir"

Elektrik Mühendisleri Odası Başkanı Şaban Tat, 8 Mart Dünya Kadınlar gününü kutlayarak, kadın haklarının kazanılmasında bugünlere nasıl gelindiğinin hatırlanması için özel bir gün olduğunu kaydedi.

facebook-paylas
Tarih: 04-03-2020 18:45

EMO Başkanı Tat:

Elektrik Mühendisleri Odası Başkanı Şaban Tat, 8 Mart Dünya Kadınlar gününü kutlayarak, kadın haklarının kazanılmasında bugünlere nasıl gelindiğinin hatırlanması için özel bir gün olduğunu kaydedi. Elektrik Mühendisleri Odası Başkanı Şaban Tat yayınladığı mesajda şunları belirtti:

"8 Mart Dünya Kadınlar Günü, kadınlar açısından çok farklı bir gündür. Kadın haklarının kazanılmasında bugünlere nasıl gelindiğinin hatırlanması için özel bir gündür.

Kadınlar hayatımızın her yerinde, Türk kadının Kurtuluş Mücadelesindeki yeri tartışılmazdır. Cumhuriyet ile birlikte hayatın her alanında Türk Kadını yerini almıştır. Dünden bugüne bazı haklar kazanıldıysa da halen şiddete maruz kalan kadınlarımız ne yazık ki vardır.

“Şuna kani olmak lazımdır ki, dünya üzerinde gördüğümüz her şey kadının eseridir” diyen Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün çabaları sonucu Türk kadınına, seçme ve seçilme hakkını dünya milletlerinden önce tanınmıştır.

Kadını dışlayan, onu birlikte düşünme, birlikte üretme, birlikte eşit ve insanca yaşama süreçlerinden kopartan her türlü uygulama ve anlayışlara karşı, kendini insan tanımlayan herkesin gelecek güzel günler için yan yana gelme, birlikte mücadele etmeleri kaçınılmaz zorunluluktur.

Huzurlu, mutlu ve sağlıklı bir toplumun temel taşları olan varlıklarıyla hayatın her alanında fedakarlığı, üretkenliği ve duyarlılığı temsil eden kadınlarımız, sonsuz sevgi ve hoşgörü ile yetiştirildikleri nesillerle geleceğimizin şekillendirilmesinde önemli rol oynamaktadır.

Her zaman cesareti ve fedakârlıkları ile anılan kadınlarımızın geçmişten bugüne uzanan öyküsü, birtakım olumsuzluklara ve zorluklara rağmen başarılarla doludur. Bunun içindir ki kadınlarımız, toplumumuzun bel kemiğidir. Toplumsal yapımızın ve aile bütünlüğümüzün sağlanmasında, başarılı ve mutlu nesillerin yetişmesinde en önemli role sahip olan kadınlarımız; eğitimden bilime, sanattan siyasete hayatın her alanında ülkemizin gelişmesine ve kalkınmasına büyük katkılarda bulunmuş bulunmaya da devam etmektedir.

Cinsiyetten ötürü insanların ayırt edilmediği, kadınların fırsat eşitliği temelinde haklarına kavuşması, bir gün değil her gün bu eşitliğin konuşulduğu bir Türkiye için üzerimize düşen görevin bilincindeyiz.

Bu duygularla; Elektrik Mühendisleri Odası Antalya Şubesi Yönetim Kurulu olarak, başta kadın meslektaşlarımız olmak üzere tüm kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü yürekten kutlar; Kadınlarımızın hak ettiği yere gelmesi adına her daim yanlarında olduğumuzu belirtmek isterim."Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER STK'LAR Haberleri

Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
HABER ARA
HABER ARŞİVİ
YAZARLAR
ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
GAZETEMİZ

NAMAZ VAKİTLERİ
SON YORUMLANANLAR
resmi ilanlar
HAVA DURUMU
YUKARI YUKARI