1xbet betist supertotobet
Bugun...Halkbank Genel Müdürü Osman Arslan kredi paketini müjdeledi.

Halkbank Genel Müdürü Osman Arslan, “100 milyar TL’lik Hazine Faiz Destekli Kredi Paketi yürürlüğe girmiştir”

facebook-paylas
Tarih: 12-11-2022 09:33

Halkbank Genel Müdürü Osman Arslan kredi paketini müjdeledi.

“100 milyar TL’lik Hazine Faiz Destekli Kredi Paketi yürürlüğe girmiştir”

Küçük ve orta boy işletmelere desteğini sürdüren Halkbank'ta KOBİ kredilerinin bireysel krediler hariç nakdi krediler içindeki payının yüzde 51 olarak gerçekleştiğine dikkat çeken Halkbank Genel Müdürü Osman Arslan, “Bankamız, yüzde 18 seviyesinde pazar payına sahip olduğu bu alanda; sağladığı finansal destek sayesinde işletmelerin üretim ve istihdam gücünü korumalarına katkı vermiştir” dedi. 

Esnaf ve sanatkârın desteklenmesinin bu alandaki gelişmeyi kalıcı kılacak ana unsur olduğunun bilinciyle hareket ettiklerini belirten Arslan şunları söyledi:

“Ülkemizde 2 milyon esnaf ve sanatkâr ticari faaliyetleriyle, ekonomik canlılığın her an sürmesine ve nakit akışının toplumun her kesimini olumlu etkilemesine katkı sağlamaktadır. Üçüncü çeyrek sonunda Bankamız’ın esnaf kredi bakiyesi 97,5 milyar TL’ye ulaşırken, yılın ilk 9 ayında kredi kullanan esnaf sayısında ise; geçtiğimiz yılın aynı dönemine göre yüzde 42 artış olmuştur.

Tüm bunlara ek olarak; esnaf ve sanatkârlarımızın finansman ihtiyacını karşılamak için 60 ay vade imkânı ve yüzde 7,5’lik faiz oranıyla Bankamız aracılığıyla kullandırılacak 100 milyar TL tutarındaki Hazine Faiz Destekli Kredi Paketi, Sayın Cumhurbaşkanımız’ın kararıyla yürürlüğe girmiştir. Bankamız, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da esnaf ve sanatkârlar için desteğini kararlılıkla sürdürecektir.

“Halkbank odağına girişimcileri alarak desteğini sürdürmektedir” 

Halkbank tarafından geçtiğimiz yıl hayata geçirilen Kadın Girişimci Kredi Destek Paketi ile kredi başlangıcından bugüne kadar Türkiye genelinde 147 bin kadın girişimciye ulaştıklarına dikkat çeken Arslan, sözlerine şöyle devam etti: 

“Kadın girişimcileri desteklemeyi ve kadın kooperatiflerinin gelişimine katkı sağlamayı amaçlayan Bankamız’ın bu alandaki toplam desteği 19,1 milyar TL’lik bir kredi hacmi oluşturmuştur. Girişimcilerle bir araya geldiğimiz Üreten Kadınlar Buluşmaları’na Diyarbakır, Kocaeli, Rize ve Erzurum'da devam ettiğimiz yılın üçüncü çeyreğinde, Üreten Kadınlar Yarışması’nın ikincisi için ön hazırlıklar da tamamlanmıştır.

Duyurusunu Ekim ayında yaptığımız yarışmanın ödül törenini, 8 Mart 2023 Dünya Kadınlar Günü’nde gerçekleştireceğiz. Kadın Kooperatifleri Destek Paketi kapsamında, şu ana kadar Türkiye genelinde 47 kooperatifimize de finansal destek sağlamış olduk. Kadın kooperatiflerinin nakit ihtiyacından bankacılık hizmetlerine kadar tüm ihtiyaçlarını karşılamaya ve Üreten Kadınlar Akademimiz ile onların markalaşma çalışmalarına katkı vermeye devam edeceğiz.

Halkbank'ın, odağına girişimcileri alarak desteğini sürdürdüğünü belirten Arslan bu dönemde yapılan çalışmalar hakkında şu bilgileri verdi:

“Üniversite mezunu, öğrenim gördüğü bölümle ilgili herhangi bir iş tecrübesi olmayan ve bu alanda kendi işini kurmak isteyen veya kendi işini kurmuş genç girişimciler için desteğimiz devam etmektedir. Bankamız, geniş ürün yelpazesiyle şu ana dek 64 bin girişimcimizin 12,3 milyar TL’lik destekten yararlanmasını sağlamıştır.”

Halkbank Kampüste’nin pilot çalışmalarına başlandığını belirten Arslan, “Bankamız yeni mobil uygulaması Halkbank Kampüste ile binlerce gencin kariyer yolculuğunda yanlarında olacaktır. Halkbank Kampüste uygulamasını indiren gençler ücretsiz eğitimlerle mesleki seçim ve iş hayatına hazırlık süreçlerinde profesyonel destek alabilecektir. Gençlerle sıcak ve samimi bir iletişim kurmak, her zaman önceliklerimiz arasında olmaya devam edecektir.” 

Halkbank’tan yerli evrende ilk metaverse banka şubesi 

Dijital dünyadaki bilgisini uygulamalarında daha aktif hale getirebilmek üzere bünyesinde Metaverse Bölüm Müdürlüğü’nü kuran Halkbank’ın Metaverse Şube ve etkinlik merkezini hayata geçirdiğini de belirten Osman Arslan şunları söyledi: 

“Bankacılık sektörü Türkiye’de her zaman teknolojik dönüşümün öncü alanlarından biri olmuştur. Özellikle dijitalleşme alanında yeniliklerin pek çoğu bankacılık sektörünün girişimleriyle hayata geçmiştir. Biz de Halkbank olarak, dijital dünyaya kapılarımızı sonuna kadar açtık. Metaverse Şubemizin hemen yanında yer alan Halkbank Etkinlik Merkezimizde ise fuarlar, konserler ve eğitimler gerçekleştireceğiz. Bankamızın yeni teknolojilere adaptasyonunu hızlandırmak ve Metaverse evrenindeki varlığını kalıcı hale getirmek için, bu alandaki çalışmalarımıza hızla devam edeceğiz.”

“Küresel iklim değişikliğine karşı mücadelede bilimsel temelli yöntemleri benimsemekteyiz” Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER EKONOMİ Haberleri

Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
HABER ARA
HABER ARŞİVİ
YAZARLAR
ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
YUKARI YUKARI