Bugun...LÖSEV Aileleri: Tam Ruhsatımızı Alana Kadar Sormaya Devam Edeceğiz!

LÖSEV Aileleri, LÖSANTE Hastanesine 7 yıldır verilmeyen tam ruhsat konusunda çocuklarının sesi olmak için Türkiye'nin dört bir yanında eş zamanlı basın bildirisi okudu. Lösemili çocukların aileleri, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın “lösemili hastaları istismar ediyorlar” açıklamasına ilişkin “Bu uslüp lösemili çocuklarımızı ve biz aileleri çok yaraladı. LÖSEV en büyük destekçimiz, ailemiz gibidir” dedi.

facebook-paylas
Güncelleme: 05-04-2024 12:49:04 Tarih: 23-03-2024 16:04

LÖSEV Aileleri: Tam Ruhsatımızı Alana Kadar Sormaya Devam Edeceğiz!

LÖSEV Lösemili Çocuklar Sağlık ve Eğitim Vakfı’na kayıtlı, çocuğu lösemiyle mücadele eden anneler, iyileşmiş gençler ve LÖSEV’in Fedakar babaları Türkiye’nin dört bir yanında eş zamanlı olarak basın bildirisi okudu. Aileler, Ankara, İzmir, İstanbul, Bursa, Antalya,  Adana, Mersin, Zonguldak, Konya, Karabük, Ordu, Samsun Kayseri, Afyon ve Eskişehir’de bir araya geldi. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın “lösemili hastaları istismar etmeyin” açıklamasının çocuklarını ve kendilerini üzdüğünü dile getiren aileler, bildiride “Halkın bağışlarıyla varlığını sürdüren, 7 milyon gönüllüsüyle Türkiye’deki en güvenilir sivil toplum kuruluşu olan LÖSEV’e  istismarcı yakıştırması yapmak hangi vicdana sığar? Bu sadece lösemi ve kanser tedavisi gören evlatlarımızın anne ve babaları olarak bizleri değil, LÖSEV’e inanan ve güvenen milyonlarca gönüllü ve bağışçısını da üzmüştür. Sağlık Bakanlığı’nın mevzuatında da açıkça belirtildiği üzere Lösemi ve Kanser hastalıkları multidisipliner tedavi gerektirir. Yani her branştan, her daldan uzman doktorun ortak tedavisi şarttır.” dedi. Lösemi ve kanser ile mücadele eden aileler 7 Mart’ta Ankara’da buluşarak Sağlık Bakanı’na, LÖSANTE’ye neden tam ruhsat verilmediğini sormuştu. Sağlık Bakanı ise: ‘ LÖSANTE Hastanesi’nde farklı branşlara gerek olmadığını ve bu konuda lösemi hastalarının istismar edildiğine’ dair açıklamalarda bulunmuştu.

Diğer Branşların Gerekliliği Sağlık Bakanlığı’nın Mevzuatında Var
Sağlık Bakanı’nın yaptığı açıklama sonrasında LÖSEV yetkilileri, “Lösemi ve Kanser bütün dünyada multidisipliner hastalıklardır. Her branştan, her daldan uzman doktorun ortak tedavisi gerekiyor. Aynı şekilde Yoğun Bakım ve Kemik İliği Nakil Servislerinin başarılı olabilmesi için;  tıbbın bütün dallarında en az 3’er uzman hekimin, 3 vardiya çalışması gereklidir . Sağlık Bakanlığı yönetmeliklerinde bu durum açıkça yazmaktadır” dedi.

LÖSEV Aileleri: “Tam Ruhsatımızı Alana Kadar Sormaya Devam Edeceğiz!”
Daha önce 7 Mart’ta Ankara’da buluşan aileler bu kez Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca’ya kendi illerinden seslendi. Tam ruhsatımızı alana kadar sormaya devam edeceğiz diyen aileler bildiride, Sağlık Bakanı’na: “Sağlık Bakanı sadece kendi hastanelerini değil, herkesi eșit düșünmelidir. LÖSEV Aileleri olarak bugüne kadar sabırla bekledik. Bizim yüreğimiz yanıyor, çocuklarımız ölüyor! Bu çocuklar sizin de çocuğunuz olabilirdi! Türk Halkının bağışları ile tuğla tuğla inşa edilen LÖSANTE Hastanemize artık engel olmayın. Tüm çocuklarımız iyileşsin, çocuklarımız lösemi ve kanserden ölmesin! LÖSANTE bizimdir, hepimizin hastanesidir. LÖSANTE’mize tam ruhsat verilene kadar sahip çıkacak ve pes etmeyeceğiz” dedi.

Tedavisi devam eden lösemili çocuklar, iyileşen gençler ve aileleri uzun süredir Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca’ya tam ruhsat konusunda seslerini duyurmaya çalışıyor. Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER SAĞLIK Haberleri

Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
HABER ARA
HABER ARŞİVİ
YAZARLAR
ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
SON YORUMLANANLAR
YUKARI YUKARI