Bugun...Öğrencilere çevre bilinci aşılanıyor!

Alanya Belediyesi tarafından “Çevreci Kent Yeşil Alanya” olgusunun her kesimde bilinirliğinin arttırılması, çevre eğitim etkinliklerinin yaygınlaştırılması amacıyla düzenlenen çevre eğitimlerine Türkiye Çevre Eğitim Vakfı tarafından koordine edilen “Okullarda Orman” programına dahil olan Hamit Özçelik İlköğretim Okulu’nda gerçekleştirildi.

facebook-paylas
Tarih: 17-03-2022 17:16

Öğrencilere çevre bilinci aşılanıyor!

Düzenlenen eğitim programında ilköğretim 2. sınıf ve 3. sınıf olan toplam 144 öğrenciye çevre eğitimi adı altında ambalaj atıkları, elektronik atıklar ve atık pillerin kaynağında ayrı toplanmasına yönelik yapılması gereken uygulamalara dair geniş bir bilgilendirme yapıldı.

ÖĞRENCİLERİN DOĞRUDAN KATILIMI SAĞLANIYOR
Öğrencilerin doğrudan katılımının sağlandığı eğlenceli eğitimde atık türlerinin uygun şekillerde bertaraf edilmemesi halinde çevreye vermiş oldukları zararlar anlatılırken, hangi şekillerde geri dönüşümlerinin sağlandığı gibi hususları içeren bir eğitim sunumu yapıldı. Alanya Belediyesi’nin drama ile eğitim çalışmaları kapsamında geliştirdiği Doğaya Sihirli Dokunuşlar Projesi çıktısı olan eko okul öğrencilerinin hazırlamış olduğu ‘’Çevre Mucitleri’’ eğitim videosuna da yer verildi.

ÇAPA: “ÖĞRENCİLERİN ALGISINI GELİŞTİREREK FARKINDALIK OLUŞTURDUK”
Alanya Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü Sevda Çapa eğitimlerle ilgili bilgilendirme yaparak; “Düzenlediğimiz çevre eğitiminde ambalaj atıkları, elektronik atıklar ve atık pillerin kaynağında ayrı toplanmasına dair yürütülen çalışmaların önemine dikkat çekmek için ilköğretim öğrencilerine algısının gelişmesi ve gelecek nesiller için önemli bir farkındalık çalışması gerçekleştirdik.” dedi.

Eğitimlerin ardından öğretmen ve öğrencilere eğitim dokümanları ile “Yeşeren Tohum Kalem” hediyesi verildi.Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER ALANYA Haberleri

Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
HABER ARA
HABER ARŞİVİ
YAZARLAR
ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
YUKARI YUKARI