Bugun...Özer: Bu alanın 658 yıllık ata sporumuz ‘golfe’ ayrılması çok manidar!

CHP’li Özer, Manavgat’ta 3 bin dönümlük sahil şeridine golf sahası izni çıkaran Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Aksoy’a seslendi: “Bu alanın 658 yıllık ata sporumuz ‘golfe’ ayrılması doğrusu çok manidar, merak ediyoruz halkın sahilini kime tahsis ediyorsunuz?”

facebook-paylas
Güncelleme: 09-06-2020 08:48:15 Tarih: 05-06-2020 13:51

Özer: Bu alanın 658 yıllık ata sporumuz ‘golfe’ ayrılması çok manidar!

Son günlerde Antalya gündemine yeniden gelen ve CHP’li milletvekilleri tarafından önergelerle Meclis’e taşınan Manavgat Ulualan’daki golf alanı planlamasıyla ilgili Aydın Özer “Golf oynayacak halkın sahilinden başka yer bulunamadı mı” diye sordu. 3 bin dönüm üzerindeki 4 otelli golf alanı planlamasında en fazla itiraz ettiği noktanın, nefes alabileceği tek yerin de halkın elinden alınmak istenmesi olduğunu belirten Özer “2,5 kilometrelik sahil şeridi neden golf turizmine ayrılır ve halkın kullanımına kapatılır. Üstelik Antalya’daki yatak kapasitesinin üçte ikisi Manavgat’tayken, sahiller otele doymuşken neden bu ısrar?” dedi.

BU PLANLAMAYA HERKES KARŞI
Söz konusu alana yat limanı ve çekek yeri yapılması konuşulurken Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından çıkarılan planlamanın olumsuz karşılandığına da değinen CHP’li Özer şunları söyledi: “Denize sıfır arazi için yıllardır ilçe ekonomisine katkı sağlayacak planlar yapılması isteniyordu, bu planlama ortaya çıktığında bölge halkı hayal kırıklığı yaşadı. Bu plana her kesimden her partiden, iktidara yakın ya da uzak fark etmeksizin herkes karşı. O yüzden biz bu alanın 658 yıllık ata sporumuz ‘golfe’ ayrılmasını doğrusu çok manidar buluyoruz ve merak da ediyoruz, halkın sahili ve denizi kime tahsis edilecektir?

”SERİK, GAZİPAŞA, KAŞ, MANAVGAT
Aynı zamanda TBMM Çevre Komisyonu üyesi olan CHP’li Aydın Özer, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’a verdiği önergede şu soruları yöneltti:
- Manavgat Ulualan Bölgesinde organize sanayi, yat limanı ve çekek yeri yapımının iptal edilerek söz konusu alanın golf turizmine ayrılmasının nedeni nedir?
-Bu alanda planlanan 4 ayrı otel ile 2 kilometrelik sahil şeridinin tamamı halkın kullanımından çıkarıldığına göre Manavgat halkının sahili ve denizi kime tahsis edilecektir?
-Bölgede golf turizminin artırılması planlanıyorsa, sahil şeridi yerine başka bir alan neden tercih edilmemektedir?
-Serik, Gazipaşa, Kaş ve Manavgat’ta oluşturulan projelerle halkın sahil ve denize ulaşımı ve kullanımı yok edilmektedir. Antalya sahillerinin halkın kullanımına kapatılmak istenmesinin nedeni nedir?Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER SİYASET Haberleri

Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
HABER ARA
HABER ARŞİVİ
YAZARLAR
ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
YUKARI YUKARI