Bugun...


Salih Burak Özkan

facebook-paylas
TGB ile 100.Yıla
Tarih: 29-04-2019 11:18:00 Güncelleme: 16-05-2019 14:00:00


TGB ile 100.Yıla
 

‘’Yaşamak bir ağaç gibi tek ve hür ve bir orman gibi kardeşcesine!’’

İlk yazılı destan olan Gılgamış’ta (MÖ 2700) ağaçların baş tacı edildiğini görürüz.  İnsanların binlerce yıl süren büyük yolculuğunda ağaçlar ya başımızın üstündedir ya da yanı başımızda. Sayelerinde nefes alırız, gölgelerinde dinleniriz. Olağanüstü güzellikleri ilham kaynağımızdır. Kökleri yüreklerimiz kadar derin, dalları ufkumuz kadar açıktır.  
 

İnsanlar ağaçlar gibi başı dik, kendinden emin yaşamak ister. Fikirler ve değerler ağaçlar gibi filizlenir. Tecrübenin sembolü ve yaşamın bütün renkleri ağaçlar da vücut bulur. Hayatın devamlılığı ve sonsuzluğu onların eseridir. Bu dünyada iz bırakmak isteyenlerin fidan dikmek istemesinin anlamını merak ediyorsanız sebebi bunlardır.
 

Doğa bizim evimiz ve ailemizdir. Ağaçlar paylaşmanın, sadeliğin, kardeşliğin ve güzelliğin göstergeleridir. Ne yazık ki güzel dünyamız nefes darlığı çekmektedir. Kuşların yuvası az, toprağın örtüsü zayıftır. Ormanlarımız gün geçtikçe azalmaktadır. Nefes alanlarımız azaldıkça, geleceğe dair sorumluluklarımız artmaktadır. Bu sorumlulukla yola çıkarak doğamıza sahip çıkıyoruz.
 

Köklerimiz bu topraklarda

Türkiye Gençlik Birliği olarak köklerimizi yaydığımız birikiminden beslendiğimiz toprakları güzelleştirmek, yeşilliklerle sarmayı kendimize görev biliyoruz. Anadolunun binlerce yıllık birikimi Türk tarihiyle birleşmiş ve bu topraklarda eşsiz bir medeniyet birikimi oluşmuştur. Bizler bu toprakların evlatlarıyız. Borcumuz ise bu topraklara, diyetimizse buraları daha yaşanabilir bir hale getirebilmekte.
 

Türkiye Gençlik birliği olarak 19 Mayıs’ın 100. yılında yurdumuzun bozkırına yeşilin tohumlarını ekeceğiz.

Güzel ülkemizi daha da güzelleştirmek ve geleceğe gençlikten bir hatıra bırakmak için Kırşehir’in Akpınar ilçesinde 100. Yıl Gençlik Ormanı Projesi’ni hayata geçiriyoruz.

19 Mayıs’ın 100. yılında bozkırın ortasına dikeceğimiz 10.000 fidan ile tarihimizi ve geleceğimizi selamlıyoruz.


Geleceğimizi teminat altına almak ve yaşamı korumak  için binlerce fidana ihtiyacımız var. Anadolu’ya kazandıracağımız 10.000 ağaçlık ormanda sizin de katkınız olsun. Anadolu’yu çiçeklendirmek, ağaçlandırmak ve güzelleştirmek için herkesi destek olmaya çağırıyoruz.


Bir fidan da sizden!

19 Mayıs 2019, saat 15.00’te 100 bin gençle İstanbul Beşiktaş İskele Meydanı’nda buluşuyor, yürüyüşün ardından saat 18.00’de Maçka Küçükçiftlik Park’ta 100 Yılın Gençlik Şöleni’ni gerçekleştiriyoruz. 100 Yılın Şöleninde, Ogün Sanlısoy, Kurtalan Ekspres, Oğuz Aksaç, SesVerSus, Mir Sanat Topluluğu ve Mehmet Eti sahne alacak.

Tüm halkımızı 19 Mayıs'ta Türkiye Gençlik Birliği ile yürümeye ve 100 Yılın Gençlik Şölenine katılmaya davet ediyoruz.

 

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
HABER ARA
HABER ARŞİVİ
YAZARLAR
ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
SON YORUMLANANLAR
YUKARI