Bugun...CHP Antalya Milletvekili Av. Cavit ARI: Yerine getirmeyeceğin sözü neden verdin sayın Soylu?

Plan ve Bütçe Komisyonu üyesi CHP Antalya Milletvekili Av. Cavit ARI; Kumluca'da 12 Aralık 2022 tarihinde meydana gelen sel felaketinde, dönemin İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun Kumluca Belediyesi'ne verdiği 10 milyon TL destek sözünü, yeni İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya’ya vermiş olduğu soru önergesiyle TBMM gündemine taşıdı.

facebook-paylas
Tarih: 17-10-2023 14:24

CHP Antalya Milletvekili Av. Cavit ARI: Yerine getirmeyeceğin sözü neden verdin sayın Soylu?

YENİ YAPILACAK KAPALI PAZARYERİ İÇİN 10 MİLYON TL ÖDENEK SAĞLANACAKTI. BAKANIN SÖZÜ LAFTA KALDI.
CHP Antalya Milletvekili Av. Cavit ARI; “12 Aralık 2022 tarihinde Kumluca'da yaşanan sel felaketi sonrasında, ilçe Genel Hayata Etkili Afet Bölgesi ilan edilmiş ve Gavur Deresi'nin üstünün kapalı olması felaketin nedeni olarak belirlenmişti. Dönemin İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, derenin üstünün kapatılması ve Kültür Park ile Kapalı Pazar Yeri'nin yıkılması talimatını vermişti. Dönemin İçişleri Bakanı Soylu, bu ziyaret esnasında Kumluca Belediye Başkanı Mustafa Köleoğlu’na Kapalı Pazar Yerinin bir an önce yıkılması gerektiğini ve yeni yapılacak kapalı pazaryeri için 10 Milyon TL ödenek sağlanacağını, kamuoyuna ilan etmişti.

KUMLUCA BELEDİYESİ’NE VE HALKINA  SÖZ VERİLEN 10 MİLYON TL TALEBİ KARŞILANMADI.
Cavit Arı; “Kumluca Belediyesi’nin Başkan Mustafa Köleoğlu imzalı, Antalya Valiliği Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığına gönderdiği yazıda 10 Milyon TL talebiyle ilgili olarak, gerek Sayın Bakanınız, gerekse makamlarınız tarafından taahhüt edilen ödeneğin devletin devamlılığı ilkesi gereğince Afet Acil Durum Yardım Hesabına aktarılması hususunu dile getirmiş, Antalya Valiliği Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı ise bahsedilen ödeneğin hesaplarına aktarımı yapılmadığı ve Başkanlık bütçesinde ilgili işe karşılık ödenek bulunmayışı gerekçesiyle talebin karşılanamayacağı bildirilmiştir.” Dedi.

VERİLEN SÖZLERİN YERİNE GETİRİLMESİNİ BEKLİYORUZ.  
Cavit Arı; “Verilen sözlerin yerine getirilmesi gerekir. Ayrıca verilen sözler karşılanırken, paranın bugünkü değerine uygun olarak verilen taahhüt miktarını arttırmak uygun olacaktır.Bir Bakanın Kamuoyu önünde Tüm Türkiye’nin duyacağı şekilde söylediği ve verdiği bir taahhüde inanılmayacakta neye inanılacaktır.” diyerek İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya’ya aşağıdaki soruları yöneltmiştir.  

BAKANIN AÇIKLAMASI SİYASİ BİR ŞOV MALZEMESİ OLARAK MI KALACAKTIR?
Cavit Arı önergesinde;
Kumluca'da yaşanan sel felaketi sonrasında, Dönemin İçişleri Bakanı Soylu, ziyaret esnasında Kumluca Belediye Başkanı Mustafa Köleoğlu’na Kapalı Pazar Yerinin bir an önce yıkılması gerektiğini ve yeni yapılacak kapalı pazaryeri için 10 Milyon TL ödenecek sağlanacağını, kamuoyuna ilan etmesine rağmen neden hala ödenek çıkarılmamıştır?

Devlette devamlılık esas olduğuna göre, Kumluca’ya verilecek olan ödenek ne zaman yatırılacaktır?
Kumluca ve Kumluca halkının yaralarını sarması için gerekli olan ödenek için biran önce talimat verecek misiniz?
Sayın İçişleri Bakanı’nın yapmış olduğu yardım açıklaması sadece siyasi bir şov malzemesi olarak mı kalmış olacaktır? Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER GÜNDEM Haberleri

Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
HABER ARA
HABER ARŞİVİ
YAZARLAR
ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
YUKARI YUKARI