1xbet betist supertotobet
Bugun...Hakan Tütüncü, kariyer günlerinin konuğu oldu!

Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi Başkanlığınca hazırlanan ve tüm üniversitelerde uygulamaya geçirilen kariyer planlama dersi kapsamında düzenlenen ‘Kariyer Günleri’nde konuşan Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, “Hayatım boyunca kurduğum hayallerin peşinden koştum. Sizlerde asla pes etmeyin ve kurduğunuz hayallerin peşinden koşun" dedi.

facebook-paylas
Güncelleme: 27-05-2022 12:56:45 Tarih: 23-05-2022 11:37

Hakan Tütüncü, kariyer günlerinin konuğu oldu!

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Akdeniz Üniversitesi Siyaset Bilimi Kamu Yönetimi Bölümü’nün konuğu oldu. Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi Başkanlığınca hazırlanan ve tüm üniversitelerde uygulamaya geçirdiği kariyer planlama dersi kapsamında düzenlenen ‘Kariyer Günleri’nde konuşan Başkan Tütüncü, öğrencilere hayatını, siyasete nasıl atıldığını, 3 yıllık belediye başkanlığı dönemini anlattı, gençlere hayallerinin peşinden koşma önerisinde bulundu. Ders içeriği hakkında Dr.Öğr. Üyesi Serkan Doru’nun öğrencileri bilgilendirmesinin ardından konuşmasına başlayan Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü “ Bende bütün öğrenci arkadaşlarımıza sevgilerimi ifade ederek sözlerime başlamak istiyorum.  Güzel bir program olması ve güzel bir ders olmasını temenni ediyorum. Bu güzel şehrin birçok noktasında beraber oluyoruz. Ancak bugün bu toplantı bir ders vesilesiyle bu güzel salonda siz değerli genç kardeşlerimize bir araya gelmek benim için onurların en yücesidir. “ dedi.

İDEALİM HUKUK FAKÜLTESİYDİ
Öğrencilerle özgeçmişini paylaşan Başkan Tütüncü “1979 yılında Almanya’da gözlerimi açtım. 1969 ve 1984 yılları arasında hayatını Almanya’da geçirmiş, gurbetçi bir ailenin üç çocuktan ikincisiyim. 1984 yılında Almanya ülkesinde yaşayan Türk aileleri geri gönderme kampanyası düzenlemişti. İlkokula başlayacağım yıllarda ailem Türkiye’ye geri dönüş yapıyor. 1985 ve 1990 yılları arasında Antalya ilinde ilkokulu okudum. 1990 ve 1996 yılları arasında ortaokul ve lise eğitimimi tamamladım. Liseyi tamamlarken hep bir hayal kurdum. İstanbul’da Hukuk Fakültesi okumayı çok istiyordum. Tek bir tercih ile üniversite sınavına girdim. İlk yıl ufak bir farkla istediğim okulu kaçırdım. Mezuna kalıp ikinci sene daha iyi hazırlanıp istediğim il ve okulu kazandım.  1997 ve 2001 yılları arasında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesini bitirdim. “ diye konuştu.

HAYALLERİMİN PEŞİNDEN KOŞTUM
Hayallerini Belediye Başkanı olmak üzerine kurduğunu açıklayan Başkan Tütüncü  “ Belediye Başkanı olmaya 7.nci sınıfta karar vermiştim. Ortaokul yıllarında zihnime Belediye Başkanı olmayı yerleştirmiş biriyim. Dönemin siyasetçilerini yakından takip edip çoğunun Hukuk Fakültesi okuduğunu gördüm. İstanbul’u çok seviyordum.  Fatih Sultan Mehmet döneminde açıldığı varsayılan bir üniversitenin, 1980 yıllarda açılan bir hukuk fakültesinde okumanın çok daha iyi olacağını düşündüm. Bu yüzden İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni tercih ederek 2001 yılında mezun oldum. Yaklaşık 3 yıl kadar Antalya’da mesleğime devam ettim.” dedi.

KEPEZ’E KALICI ESERLER BIRAKIYORUZ
Siyaseti çok arzuladığını ifade eden Başkan Tütüncü “ Aktif siyaset içerisinde yer almayı çok istiyordum ve bu nedenle Hukuk Fakültesi okudum. 2005 yılında siyaset ile tanıştım. 2009 Belediye başkanı seçimlerinde de partim tarafından Kepez Belediye Başkanı olarak aday gösterildim. 3 dönemdir çalışmalarımızı ve oylarımızı arttırarak, başarılarımızı kalıcı hale getirdim. Ancak bu bir ekip çalışması, bizim gibi belediyelerin başarıları bir kişi üzerinden ifade edilemez.  Güzel bir ekibimiz var ve kalıcı eserler bırakıyoruz” diye konuştu.

80 ÜLKE, 120 ŞEHİR
Başkan Tütüncü konuşmasının arından öğrencilerle sorularını cevapladı. Öğrencilerden “Kaç ülke gördünüz? sorunu alan Başkan Tütüncü “ 80 civarında ülke gördüm. Salgın hastalık nedeniyle ara vermiş olsam da ülke ziyaretleri gerçekleştirmeyi seviyorum. Gittiğim ülkelerde de 120 şehri ziyaret ettim. İngilizce ve Arapça biliyorum.” dedi.Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KEPEZ Haberleri

Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
HABER ARA
HABER ARŞİVİ
YAZARLAR
ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
YUKARI YUKARI