istanbul escort bayan
Bugun...Miran:‘Ek göstergede tazminat yansıtma oranları iyileştirilmeli’

Eğitim Bir Sen Antalya Şube Başkanı Eyüp Bülent Miran, ek gösterge artışının yanısıra tazminat yansıtma oranlarının da iyileştirilmesinin hiyerarşik yapının bozulmaması adına gerekli olduğunu söyledi.

facebook-paylas
Tarih: 16-06-2022 11:04

Miran:‘Ek göstergede tazminat yansıtma oranları iyileştirilmeli’

 Yeni yıl ile birlikte yürürlükte olacak
Memurların uzun bir süredir beklediği ek gösterge düzenlemesinin 15 Ocak 2023 tarihinden itibaren geçerli olacağı duyurulurken Eğitim Bir Sen’den düzenleme ile ilgili öneriler sunuldu. Eğitim Bir Sen Antalya Şubesi Başkanı Eyüp Bülent Miran, Emekli kamu görevlilerinin ekonomik durumunu iyileştirmek ve onları refaha kavuşturmak için 600 puanlık ek gösterge artışına ilave olarak, tazminat yansıtma oranlarında da yapılacak iyileştirmenin beklentileri karşılayacağını ve genel bir memnuniyet üreteceğini belirtti.

‘1992’den bu yana en kapsamlı düzenleme’
Eğitim Bir Sen Antalya Şube Başkanı Eyüp Bülent Miran, Ek Gösterge Düzenlemesi’nin 1992’den bugüne çalışanı-emekliyi ilgilendiren en kapsayıcı düzenlemelerden biri olduğunu ve sendika olarak yıllardır emek verdikleri bu konuda Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın talimatıyla 5.3 Milyon insanı kapsamasının kıymetli bir adım olduğunu söyledi. Miran, “Cumhurbaşkanımız tarafından 2018 yılında öğretmen, din görevlisi, hemşire ve polis olmak üzere dört meslek adına verilen söz, kamu görevlileri arasında adaletsizlik oluşturacağı düşüncesiyle bütün kamu görevlilerini kapsayacak şekilde çalışılmış ve 6 Haziran’da Cumhurbaşkanımız tarafından kamuoyu ile paylaşılmıştır” dedi.

‘Açıklık getirilmesi gereken hususlar var’
İlgili çalışmanın, yardımcı hizmetler sınıfı başta olmak üzere, hem bütün kamu görevlilerini kapsaması hem de 1992 yılından bugüne gerçekleştirilen en kapsamlı çalışma olması bakımından reformist bir özelliğe sahip olduğunu belirten Başkan Miran, düzenleme ile ilgili açıklık getirilmesi gereken hususlar olduğuna temas etti. Miran, “Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından yayınlanan tabloya bakıldığında, Kamu görevlileri arasında hiyerarşik ve adil düzenin sağlanması için bazı hususlara dikkat edilmesi hâlinde memnuniyet üretecek bir sonucun ortaya çıkacağını düşünüyoruz” diye konuştu.

‘Hiyerarşik yapıyı bozmamak gerekiyor’
Emekli kamu görevlilerinin ekonomik durumunu iyileştirmek ve onları refaha kavuşturmak için 600 puanlık ek gösterge artışına ilave olarak, tazminat yansıtma oranlarında da yapılacak iyileştirmenin beklentileri karşılayacağını ve genel bir memnuniyet üreteceğini belirten Başkan Eyüp Bülent Miran sözlerini şöyle sürdürdü: “Düşük maaşlı emekli kamu görevlilerinin ekonomik durumlarında iyileştirme yapmak ve gelir seviyelerini artırmak amacıyla mevcut sistemi ve hiyerarşik yapıyı bozmamak gerekiyor. Özellikle ek göstergesiz ve düşük ek göstergeli kamu görevlileri ile genel idare hizmetleri sınıfındaki kamu görevlilerini, ayrıca şube müdürleri, şef, amir gibi yöneticileri göz ardı etmeden, genelde bütün kamu görevlilerini kapsayacak şekilde ek göstergelerin düzenlenmesi gerekir. Tazminat yansıtma oranlarının arasına yeni kademeler konularak kamu görevlileri arasında emekli aylığı dağılımı noktasında adil sonuç üretecek şekilde bir kanun teklifinin Meclis’e sunulması büyük önem taşımaktadır. 3600’ün altındaki göstergeler için eş değer bir şekilde tazminat yansıtma oranı artışı yapılmaz ise genel memnuniyet için önemli bir konu sorunlu bir konuya dönüşür”Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER GÜNDEM Haberleri

Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
HABER ARA
HABER ARŞİVİ
YAZARLAR
ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
YUKARI YUKARI