Bugun...Turizm ve etkinlik sektörünün devleri ACE of M.I.C.E ile Antalya’da buluşacak

Etkinlik ve turizm sektörünün ‘AS’ları 7-9 Kasım 2021 tarihlerinde Antalya NEST Kongre Merkezi’nde Turkish Airlines isim sponsorluğunda gerçekleşecek Masters of Events ACE of M.I.C.E. Awards organizasyonunda bir araya gelecek.

facebook-paylas
Tarih: 14-09-2021 17:44

Turizm ve etkinlik sektörünün devleri ACE of M.I.C.E ile Antalya’da buluşacak

Antalya Büyükşehir Belediyesi Başkanı Muhittin Böcek ve ATSO-ACB Başkanı Davut Çetin’in de katılımıyla ACE of M.I.C.E basına tanıtıldı. Ulusal ve uluslararası 160’dan fazla kurumsal firma ile 3 gün boyunca 7 binin üzerinde B2B toplantının yapılacağı bu etkinlik, MICE sektörünü buluşturacak ve iş hacmine katkı sağlayacak. Antalya’nın MICE alanında marka değerine büyük katkı sağlayacak olan etkinlik, finalde ise global MICE sektörünün en büyük ödül töreni organizasyonu olan ACE of M.I.C.E. Awards ile sonlanacak.

Antalya, 7-9 Kasım 2021 tarihlerinde etkinlik ve turizm sektörünün en büyük organizasyonuna ev sahipliği yapacak. Bu yıl ilk kez düzenlenen Masters of Events ACE of M.I.C.E. Awards by Turkish Airlines, pandemi döneminin ardından sektör profesyonellerinin buluşması açısından oldukça etkili olacak. MICE (Meetings, Incentives, Conferences and Events) sektörünün en iyilerinin 23 ayrı kategoride ödüllendirileceği organizasyon, 3 gün boyunca etkinlik ve turizm sektörünün ‘As’larını Antalya’da buluşturacak.

Bu etkinliği tanıtmak amacıyla, 14 Eylül’de Antalya Nirvana Cosmopolitan Hotel’de yapılan basın toplantısı, geniş bir katılımla gerçekleşti. Toplantıya, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, ATSO-ACB Başkanı Davut Çetin, Antalya İl Kültür Turizm Müdürü Dr. Candemir Zoroğlu, Antalya İl Emniyet Müdür Yardımcısı İhsan Zorlu, Türk Hava Yolları MICE Müdürü Vildan Mataracı, Türk Hava Yolları Antalya Satış Müdürlüğü Pazarlama Şefi Özlem Çatalcalı, TÜRSAB Akdeniz Bölge Temsil Kurulu Başkanı Ferit Turgut, Akdeniz Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği Başkanı Erkan Yağcı ve Antalya Tanıtım Vakfı Başkanı Yeliz Gül Ege’nin yanı sıra sektör temsilcileri ve basın mensupları katıldı.

Toplantının açılışında bir konuşma yapan Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, COVID-19 pandemisinden ve afetlerden dolayı tüm insanlık için zor dönem yaşandığını ve turizm sektörünün olumsuz etkilendiğini belirterek, şu değerlendirmeyi yaptı: “Dünya güzeli Antalya’mıza her şey yakışıyor. M.I.C.E sektörünün en önemli etkinliği olan Masters of Events ACE of M.I.C.E. Awards by Turkish Airlines’ın Antalya’ya gelmesinden dolayı çok gururluyuz.

Bu etkinlik için Volkan Ataman’a her türlü desteği vermeye hazırız. Önümüzdeki dönemde Antalya’nın turizminin gelişmesi ve M.I.C.E sektörünün göz bebeği olması için elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz. Antalya Büyükşehir Belediyesi olarak turizm sektörüyle beraber çalışmaya hazırız.”

ATSO-ACB Başkanı Davut Çetin ise, konuşmasında şunları belirtti: “1,5 senedir bir pandemi sıkıntımız vardı. Bu ortamda Antalya ve Türkiye’nin güzel haberlere ihtiyacı var. Toplantı ve etkinlik anlamında Antalya’nın altyapısı hazır. Artık dünya çapında kongre salonlarımız var. Önümüzdeki yıllarda M.I.C.E sektörü Antalya’da daha da gelişecek. Masters of Events ACE of M.I.C.E. Awards by Turkish Airlines gibi bir etkinliği Antalya’ya getiren Volkan Ataman’a teşekkür ediyoruz.

Pandemi geçtiğinde en hızlı toparlanacak sektör, turizmdir. Kitle turizminde sıkışıp kalmamak için birlikte hareket etmek önemli. Antalya’nın altyapısı turizm çeşitliğine açık. Hep beraber olursak, birlikte çalışırken toplantı ve etkinlik anlamında üst düzeye çıkarız.”

ANTALYA’NIN MARKA DEĞERİNE KATKI
Masters of Events ACE of M.I.C.E. Awards by Turkish Airlines etkinliğini organize eden Turizm Medya Grubu Başkanı Volkan Ataman ise, bu etkinliğin birçok yönü ile hem MICE sektörüne hem de Antalya ve Türkiye’nin marka değerine katkılarda bulunacağını vurguladı. Antalya’nın bugüne kadar dünyaca ünlü pek çok organizasyona başarıyla ev sahipliği yaptığını hatırlatan Ataman, şu değerlendirmeyi yaptı: “Antalya, dünyanın önde gelen M.I.C.E destinasyonlarının başında geliyor.

Ancak ne yazık ki; 2014 yılından beri Türkiye’deki sıkıntılı süreç nedeniyle etkinlik sektörü arzu ettiği ivmeyi kazanamadı. İki yıla yakın süredir küresel salgın süreci nedeniyle de sektörümüz zor günlerden geçti. Yaraların sarılmaya başladığı bu dönemde destinasyon pazarlama faaliyetleri önem kazanıyor. Masters of Events ACE of M.I.C.E. Awards by Turkish Airlines, Türk Hava Yolları isim sponsorluğu ve desteği ile Antalya’da bu yıl ilk defa düzenlenecek ve etkinlik sektörünün duayenlerini bir araya getirecek olması açısından da özel bir önem taşıyor.”

ÖNEMLİ BİR DENEYİM YAŞATACAK
ACE of M.I.C.E. Fuarı ile 8 yıldır sektöre önemli katkılar sağladıklarını aktaran Ataman, Antalya’daki bu etkinlik ile bunu bir üst noktaya taşıyacaklarını vurguladı. Masters of Events ACE of M.I.C.E. Awards by Turkish Airlines’ın, 3 günlük programı ile katılımcılarına farklı bir deneyim sunacağını dile getiren Ataman, bunları şöyle özetledi: “Masters of Events ACE of M.I.C.E. Awards by Turkish Airlines, yurtiçinden ve yurtdışından çok önemli markaları, çok değerli isimleri buluşturacak.

Bu büyük organizasyonla etkinlik sektörünün faaliyetlerinin sürdürülebilir büyümesine yön vermeyi, sektörde hizmet veren kurum ve kuruluşlarda daha mükemmele ulaşma arzusu yaratmayı, M.I.C.E. sektörünü ve sektörden hizmet alan kurumsal şirketleri ödül gecesi vasıtasıyla bir araya getirmeyi ve Türk kongre, toplantı ve etkinlik sektörünün bilinirliğini küresel ölçekte arttırmayı hedefliyoruz.”

DOLU DOLU BİR PROGRAM HAZIRLANDI

·      NEST Kongre ve Fuar Merkezi’nde 7-9 Kasım 2021 tarihlerinde gerçekleşecek etkinlik, sektörün yerli ve yabancı temsilcileri, 7 binden fazla B2B (Business to Business) toplantısı ve interaktif kaynaşma programları ile yeni iş birliği olanaklarına imkân tanıyacak.

·      Masters of Events ACE of M.I.C.E. Awards by Turkish Airlines, alanının önde gelen markalarını ve profesyonellerini 8 Kasım akşamı Nirvana Cosmopolitan Hotel’de gerçekleştirilecek MOE Party’de ağırlayacak.

·      9 Kasım’da Masumlar Apartmanı ve Kırmızı Oda gibi popüler dizilerin danışmanlığını da yapan, psikiyatrist yazar Prof. Dr. Gülseren Budayıcıoğlu da öğle yemeğinde konuklarla buluşarak, hayata dair sohbet edecek.

·      Ardından 9 Kasım akşamı da Nest Kongre Merkezi’nde kırmızı halı seremonisi, 3D video mapping şovlar ve gala yemeği ile devam edecek ACE of M.I.C.E. Awards, iş ile eğlenceyi bir arada sunacak.

·      Etkinliğin finalinde ise Masters of Events ACE of M.I.C.E. Awards sahiplerini bulacak. Bu yıl 9’uncu kez verilecek olan ödüller, 23 ayrı kategoride alanının en iyilerine verilecek. 1 Eylül itibariyle başlayan ödül başvuruları 1 Kasım tarihine kadar devam edecek.

MASTERS OF EVENTS BY ACE OF M.I.C.E. AWARDS HAKKINDA
ACE of M.I.C.E. Kongre, Toplantı ve Etkinlik Ödülleri, sektör faaliyetlerinin sürdürülebilir büyümesine yön vermeyi, bu alanda hizmet veren kurum ve kuruluşlarda daha mükemmele ulaşma arzusu yaratma hedefiyle gerçekleştirilen bir organizasyondur. MICE sektörünü ve sektörden hizmet alan kurumsal şirketleri ödül gecesi vasıtasıyla bir araya getirmeyi ve Türk kongre, toplantı ve etkinlik sektörünün bilinirliğini küresel ölçekte arttırmayı hedefleyen ilk ve tek ödül programıdır. ‘Oscar tadında’ bir organizasyon olan ACE of M.I.C.E. Awards, global MICE endüstrisinin en büyük ödül törenidir.Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER GÜNDEM Haberleri

Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
HABER ARA
HABER ARŞİVİ
YAZARLAR
ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
YUKARI YUKARI