Bugun...Yapılandırma fırsatını kaçırmayın!

Antalya Sosyal Güvenlik İl Müdürü Nejat Deniz, 7326 sayılı Kanun ile getirilen ödeme kolaylıklarına ilişkin sigortalı ve işverenlere önemli bir çağrıda bulundu.

facebook-paylas
Tarih: 19-08-2021 18:42

Yapılandırma fırsatını kaçırmayın!

 İl Müdürü Deniz, 31 Ağustos 2021 Salı günü sona erecek yapılandırmayla ilgili "İşveren ve sigortalılarımız bu fırsatı kaçırmasın" dedi.

Başvurularınızı e-Devlet/e-Sigorta Üzerinden Yapabilirsiniz!
Başvuruların nereden yapılabileceği ve takibi hakkında da bilgi veren Deniz; sigortalı çalıştıran işverenlerce e-Sigorta üzerinden, primlerini kendi ödeyen sigortalılarımızın ise e-Devlet üzerinden başvuruda bulunabilecekleri gibi şahsen ya da posta yoluyla ilgili Sosyal Güvenlik Merkezlerine de başvurabileceklerdir.

Tebligat Beklemeden Taksit Tutarınızı Hemen Öğrenebilirsiniz
Başvuruda bulunan kişiler yapılandırılan borçlarını, taksit tutarlarını ve ödeme vadelerini görebileceklerdir.  e-sigorta ve e-Devlet üzerinden ödeme planlarını görüntüleyen sigortalı ve işverenlerimiz, ödeme planında yer alan tutarları tebligat beklemeden doğrudan borçlarını ödeyebileceklerdir.

Öte yandan İl Müdürü Deniz; Borcunu peşin ödeyenler için hesaplama sonrasında borç aslı dışında kalan tutarın yüzde 90’ının silineceğini, taksitle ödemeyi tercih eden borçluların ise ikişer aylık dönemler halinde 6, 9, 12 ve 18 eşit taksitle çok avantajlı taksitlendirme farkı ile ödeme yapabileceklerini ifade etti.
“Yapılandırmadan yararlanmak için herhangi bir teminat istemiyoruz" diyen Deniz, sözlerini şöyle sürdürdü: Yapılandırmada ilk taksitin süresinde ve tam olarak ödenmesi halinde borcu yoktur yazısı alınabilecektir. Yapılandırma devam ettiği sürece sigorta primi teşvik uygulamalarından yararlanılacaktır.”  dedi.
Deniz açıklamasının sonunda, vatandaşlarımızın başvuru süresinin dolmasını beklemeden ve zaman kaybetmeden yapılandırmanın sunduğu fırsatlarından faydalanmak için e-Sigorta, e-Devlet üzerinden online, şahsen ya da posta yolu ile bir an önce başvuruda bulunmalarını bekliyoruz ifadesinde bulundu.

Yapılandırma Kanunundan yararlanmak için son gün 31 Ağustos 2021!Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER GÜNDEM Haberleri

Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
HABER ARA
HABER ARŞİVİ
YAZARLAR
ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
SON YORUMLANANLAR
YUKARI YUKARI